AFŞİNLİ ŞIRNAK GAZİSİ 14 ŞUBAT'TA DÜNYA EVİNE GİRDİ

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, 14 Şubat Sevgiler Günü’nde Şırnak gazisi Veli Dal ile Suha Kapsis çiftinin nikâhını kıydı.

AFŞİNLİ ŞIRNAK GAZİSİ 14 ŞUBAT'TA DÜNYA EVİNE GİRDİ

 Afşin Belediyesi Evlendirme Dairesi, 14 Şubat Sevgiler Günü’nde anlamlı bir nikâha ev sahipliği yaptı. Başkan Güven, 2009 yılında Şırnak'ta teröristlerin döşediği mayına basan ve görme yetisini kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Veli Dal ile Suriye vatandaşı Supha Kapsis'in nikâh törenini gerçekleştirdi.

Evlilik cüzdanını geline veren Başkan Mehmet Fatih Güven, "Bu vatan için her türlü fedakârlığı sonuna kadar yapmış bir gazimiz. Kahraman bir gençle evleniyorsun. Bir gazinin hanımı oluyorsun, buda ayrı bir gurur kaynağı. Rabbim mutlu mesut bir yuva nasip etsin. “dedi.

BU BİR YOLCULUKTUR, YOL ARKADAŞLIĞIDIR”

Genç çifte tavsiyelerde bulunan Güven, "Yetiştireceğiniz evlatlardan da hiç kuşkum yok vatanına milletine ve dinine bağlı insanlar olacaklardır. Böyle bir babanın böyle bir annenin evlatları da inşallah bayrağı daha ileriye taşıyacak. Yaşça sizden büyüğüm evliliği yaşadım da mutlu bir evliliğim var. Oradaki sırrı da ben size vereyim evliliğin ilk başlarında birbirinize alışmanız zor olabilir. Huylarınızı yeni yeni öğreneceksiniz. Bu bir yolculuktur, yol arkadaşlığıdır. Daha önce bilmediğiniz huylarınız ortaya çıkabilir, bunlar hiç önemli değil sadece sabırla çok hoşlanmadığınız bir huyu varsa bundan hoşlanmıyorum deyin. Bunu da karşı taraf bana karşımı geliyorsun gibi algılamasın. Bir bakacaksınız 1 yıl içerisinde huylarınızda birbirinize benzemeye başlamış. Sevdiğiniz şeylerde birbirine benzemeye başlamış. Rabbim ömür boyu mesut etsin" diye konuştu.

Evlenen genç çiftte Başkan Güven'e teşekkür etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner98

banner103