Afşin'den göçün sebepleri masaya yatırıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Afşin Meslek Yüksekokulunca (MYO) yapılan "Afşin'de Yaşam, Yaşam Doyumu ve Göç Algısı" konulu anket araştırmasının sonuçları, kamu kurumlarıyla paylaşıldı.

Afşin'den göçün sebepleri masaya yatırıldı

Afşin Kaymakamlığı tarafından Hükümet Konağı konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Durmuş Deveci, Afşin Meslek Yüksekokulunca Afşin için hazırlanan anket araştırmasının Türkiye'de örnek olduğunu söyledi.

Anket çalışmasının bilimsel kaynaklara dayandığını ifade eden Deveci, şunları kaydetti:

"Afşin Meslek Yüksekokulu Afşin ile ilgili geniş katılımlı ve çok konulu bir anket çalışması yaptı. Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Kaya, Öğretim Görevlileri Nurettin Koca, Ahmet Tambay ve İrfan Marangoz'un görev aldığı çalışmada önemli sonuçlar ortaya çıktı. Bu araştırma, kimselerin ya da kurumların açığını aramak değil, objektif olarak bakmak ve geleceğe yön vermek içindir.  Eksikliklerimizi görelim, iyi yönlerimizi görelim diye araştırmalar yapıyoruz. Anket çalışmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Afşin Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından hazırlanan "Afşin'de Yaşam, Yaşam Doyumu ve Göç Algısı" konulu araştırmanın uluslararası geçerlilik kazanan bir çalışma olduğunu söyleyen Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, elde edilen sonuçları Afşin'deki tüm kamu kurumlarıyla paylaşmanın önemine değindi.

Konuşmaların ardından, Afşin MYO tarafından hazırlanan Afşin kamu kuruluşları bazında "İş Sağlığı ve Güvenliğinde Neredeyiz" ve "Afşin'de Yaşam, Yaşam Doyumu ve Göç Algısı" konulu anket çalışması katılımcılara paylaşıldı.

AA


 


 

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER