banner117

“YÖNETİCİLER KÖR, SAĞIR VE DİLSİZİ OYNAMAKTAN VAZGEÇMELİDİR”

Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, “Maliye’deki kamu görevlilerimizin emeğinin ve alın terinin karşılığını istiyoruz” dedi.

“YÖNETİCİLER KÖR, SAĞIR VE DİLSİZİ OYNAMAKTAN VAZGEÇMELİDİR”

Büro Memur-Sen Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, Vergi haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, “Vergi Haftası'nı Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın üst yönetimi kutlarken, kamu görevlileri yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle maalesef kutlayamamaktır. Ülkemiz ekonomisinin can damarı herkesin de bildiği gibi devletin gelirlerinin toplanması ve bu gelirlerin harcamasında düzenin sağlanmasıdır. Gelirlerin toplanmasında ve harcama düzeninde yaşanacak bir aksaklık ülkemizin mali ve sosyal yapısını zora sokar, ülkemizin her alanında sorunlar yaşanır, milletimiz dara düşer. İşte bu kutlu ve önemli görev, kendinden ve ailesinden fedakârlık gösteren, mesai mefhumu gözetmeden gecesini gündüzüne katarak çalışan kamu görevlileri tarafından yerine getirilmektedir” ifadelerini kullandı.

VERİLEN SÖZLER TUTULMAMAKTADIR”

Her yıl milyarlarca lira vergiyi toplayan, milyarlarca lira değerindeki evraklara büyük bir risk alarak imza atan kamu görevlilerimiz ülkemiz ve milletimiz için ter akıtmakta ancak emeğinin karşılığını alamamaktadır diyen Küçükdevlet, “Ülkemiz ekonomisiyle övünmemizi sağlayan kamu görevlilerimizin emekleri, yöneticiler tarafından görmezden gelinmektedir. Maalesef yöneticiler kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine kulak tıkamaktadır. Büro Memur-Sen olarak, Maliye'deki kamu görevlilerimizin emeğinin ve alın terinin karşılığını istiyoruz. Kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesini istiyoruz. Kamu görevlilerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını, taleplerinin karşılanmasını istiyoruz” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZ KANDIRILMAMALIDIR”

Küçükdevlet, “Her şeyden önce, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede açılmasını istiyoruz. Hatırlanacağı üzere yaptığımız görüşmeler ve eylemler sonucunda Maliye Bakanı Naci AĞBAL geçtiğimiz yıl referandum öncesinde Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarında görev yapan kamu görevlileri için Kurum içi Uzmanlık Sınavı Kanun Tasarı taslağının hazırlanıp Başbakanlığa gönderildiğini duyurmuştu. Ancak bu açıklamanın ardından herhangi bir gelişme yaşanmadı. Beklenti içerisine sokulan kamu görevlilerimiz artık oyalanmamalıdır. “çalışma yapıyoruz, sona gelindi” şeklinde açıklamalarla kamu görevlilerimiz kandırılmamalıdır. Verilen sözler tutulmalı kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları acilen açılmalıdır” şeklinde konuştu.

BOZULAN ÇALIŞMA BARIŞI YENİDEN TESİS EDİLMELİDİR”

İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğunun fazla olduğu Maliye Bakanlığı’ndaki çalışanların ek ödemeden yararlanması gerektiğini söyleyen Küçükdevlet, “ Mali Hizmetler Sınıfı oluşturularak, genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek göstergeleri yeniden düzenlenmelidir. Büyükşehirlerde görev yapan çalışanlara büyükşehir farkı verilmelidir. Tüm birimlerde fazla mesai yapan çalışanlara fazla mesai ücreti ödenmelidir. Bu talepler kamu görevlilerimizin haklı, devlete herhangi bir yük getirmeyen taleplerdir. Kamu görevlilerimizin haklı talepleri karşılanmalı, bozulan çalışma barışı yeniden tesis edilmelidir” ifadesini kullandı.

Haber: Fazilet Çomruk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER