banner117

“Yol istiyoruz”

“Yol istiyoruz”

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesine bağlı Avşarlı Mahallesi’nde evlerine gidecek yolu olmayan vatandaşlar zor koşullarda yaşamlarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması ile birlikte köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerine her türlü hizmetler yapılırken Türkoğlu İlçesine bağlı Avşarlı Mahallesi Beştepe mevkii ise bu hizmetten yok sayıldı. Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Avşarlı Mahallesi’nde yolları olmayan vatandaşlar dağ eteklerinden yürüyerek evlerine ulaşıyor. Araçlarını sokağın diğer ucundaki stabilize yola park eden mahalleli, acil durumlarda hasta ve çocukları otomobillerine götürmekte de zorluk çekiyor. Defalarca yol açılması için gereken yerlere müracaat ettiklerini iddia eden mahalle sakinleri yetkililerin bu konuya duyarsız kaldığını ifade ettiler.

‘TEK İSTEĞİMİZ EVİMİZE GİDEN BİR YOLUN OLMASI’

Mahalle sakinleri adına konuşan Mustafa Kurt, yolları olmadıkları için çok mağdur durumda olduklarını söyledi. Asfalt bir yol istemediklerini kaydeden Kurt, “tek isteğimiz toprakta olsa evimize giden bir yolun olması” dedi. 14 yıldır burada ikamet ettiklerini kaydeden Kurt, “Evimize giden bir yolumuzun olmaması nedeniyle dağ eteklerinden evimize gidip geliyoruz. Zor şartlar altında burada yaşam mücadelesi veriyoruz. Yolumuz olmadığı için evimize kimse misafirliğe bile gelemiyor. Çocuklarımız okula dağ eteklerinden korkarak gidip geliyor. Kışın yağmur yağdığı zaman çamur içerisinde kalıyoruz. Tarlalarımıza ekin ekiyoruz araç giremediği için ekini sırtımızda taşıyoruz. Bazı mahalleli gelip ev yapacaklar arsalarına ama yol olmadığı için evlerini yapamıyorlar.  Hazineye ait bir dere var burada hazineye giderek araştırmasını yaptık, yol olarak kullanılabilir dediler. Yaklaşık bir yıldan bu yana Belediye’ye müracaat ederek yol isteğimizi dilekçe ile belirtiyoruz. Ancak ne gelen var ne giden, başvurumuz sonuçsuz kalıyor. Tek isteğimiz evimize giden bir yolun açılmasıdır” ifadelerini kullandı.

Haber: Mahmut Beyaz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER