banner197

YİNE OLAY YİNE O KADIN!

Kahramanmaraş’ta maske takmadığı gerekçesiyle kendisini uyaran polise, “Artistliğiniz kime ya" diyerek tepki gösteren ve Türkiye’nin gündemine oturan o kadının 10 ay önce de kentte bir çay bahçesinde kendini uyaran garsona kızarak, ortalığı birbirine kattığı ortaya çıktı.

Olay, hafta içi kentin en işlek caddesi olan Trabzon Bulvarı'nda yaşandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmayan ve sosyal mesafeye uymayanlara yönelik denetim yapan polis ekipleri, maske takmayan Gülcan Ç.’yi uyardı. Maske takmamakta ısrar eden Gülcan Ç.’den polis kimlik istedi. Birden agresifleşen kadın "Vermiyorum kardeşim gel de al" diyerek, zorluk çıkardı. Bu anlar ise muhabirimiz tarafından an be an görüntülenirken, öfkelenen Gülcan Ç. Caddeden geçen ve kendisini uyaran bir başka kadına da tehditler savurdu.

HEM ADLİ HEM DE İDARİ İŞLEM YAPILDI
Kimliğini ibraz etmeyen kadın karakola götürüldü. Burada da maske takmaya direnen Kadın, "Maske takmayacağım ne yapıyorsanız yapın. Buradan çıkıp savcılığa gideceğim hepinizle görüşeceğim. Siz neyinize güveniyorsunuz, siz kimsiniz?" diyerek, polislere tepki göstermeye devam etti. Gözaltına alınıp karakola götürülen ve karakola girmeden önce cep telefonuyla Eshabil isminde biriyle görüşerek o kişiyi karakola çağıran kadına hem maske takmamaktan 900 lira idari para cezası yazıldı, hem de polise mukavemet göstermekten adli işlem yapıldı.

10 AY ÖNCE DE ORTALIĞI BİRBİRİNE KATMIŞTI!
Polislere sergilediği tavırla ülke genelindeki birçok vatandaşın tepkisine neden olan Gülcan Ç. 10 ay öncede benzer bir olayla daha gündeme gelmişti. Kentin merkezi bir konumunda bulunan Şelale Park’ta ortalığı birbirine katmıştı. Çay bahçesine gelerek boş bir masaya oturan ve yüksek sesle telefon görüşmesi yaptığı sırada kendini uyaran garsona masada duran kül tablasını fırlatan kadın, bununla da kalmayarak cam masaları yere çalıp, bardakları da müşterilerin üzerine fırlatmıştı.

HASTANENİN CAMLARINI YERE İNDİRMİŞTİ
Olayın duyulması üzerine kadının arkadaşları olduğu öğrenilen bir grup gençte olay yerine gelerek garsonlara saldırdı. Kısa sürede ihbar üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri, kavgaya hemen müdahale ederek ortalığı sakinleştirdi. Polis ekiplerince gözaltına alınan ve karakola götürülen kadın, doktor raporu için götürüldüğü hastanede kurumun camlarını yere indirmişti.

RESMİ KURUMDA MEMUR!
Gülcan Ç.’nin bir resmi kurumda memur olarak görev yaptığı ve önceki günkü yaşanan olayda karakol önünde telefonla arayıp karakola gelmesini isteyen Eshabil isimli kişinin ise yine aynı kurumda mesai arkadaşı olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 09:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
baba
baba - 1 ay Önce

bir memur devletinin koyduğu kurallara rest çekiyor devletin kanunu düzenini polisini tanımıyor üstüne üstlük devletin polisini tehdit ediyor. KAMU KURUMLARINDA BU TÜR DEVLETİNİN KOYDUĞU KURALLARA REST ÇEKENLERE YER OLMAMALI. ÖNCE KURALLAR KAMU ÇALIŞANLARI UYMAK ZORUNDA

0127
0127 - 1 ay Önce

Adalet garibana uygulanırsa daha nelere şahit oluruz. Demekki güvendiği birileri var ki artistlik yapıyor. Korkarım medya bu kadını meshurmeşhur eder

SIRADAKİ HABER

banner174