banner117

Yıkımda evi zarar gören vatandaş yardım bekliyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Sarayaltı Caddesi’nde gerçekleştirdiği yıkımlar sonucunda evinin duvarının zarar gördüğünü iddia eden Mehmet Sögütlük, dilekçe verdiğini fakat hiçbir işlem yapılmadığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’den yardım istedi.

Yıkımda evi zarar gören  vatandaş yardım bekliyor!

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan Sarayaltı Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce devam ederken, kamulaştırma çalışmaları tamamlanan evler hızlı bir şekilde yıkılıyor. Sarayaltı Caddesi’nde kamulaştırma ve yıkım çalışmaları tamamlanan bölgelerde ekipler bir taraftan parke döşeme çalışmalarını sürdürürken, çalışmaların tamamlanması ile cadde, 18 metre genişliğinde iki gidiş iki geliş olmak üzere dört şeritli hale getirilecek. Çalışma yapılmasıyla birlikte trafiğiyle sık sık gündeme gelen cadde üzerinde yaşayan vatandaşlar da bazı sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Bu vatandaşlardan bir tanesi de Mehmet Sögütlük. Mehmet Sögütlük, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Sarayaltı Caddesi’nde gerçekleştirdiği yıkımlar sonucunda evinin duvarının zarar gördüğünü belirterek yardım istedi. Dilekçe ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduğunu belirten Söğütlük, hiçbir cevap alamadığını söyledi. En ufak yağmurda evini su bastığı ve duvarların patladığını dile getiren Söğütlük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e seslendi.

EN HAFİF YAĞIŞTA SU VE SEL BASKINI OLUŞUYOR”

Yaklaşık 5-6 aydır evinin duvarlarının sorunluğu olduğunu aktaran Sögütlük, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yan tarafımızdaki evleri istimlak etmişti, burada yıkım yaptı. Ama yıkım yapılırken personellerin dikkatsiz bir şekilde çalışmasıyla biz zor günler geçiriyoruz. Yıkım sonrasında duvarım patladı, evimin içerisine kum ve çakıl doldu. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdim hiç ilgilenen olmadı. Ben Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e seslenmek istiyorum, yardım istiyorum. Yaklaşık 5-6 aydır evimiz böyle, soğuklar geldi, duvarımız incecik kaldı. Evin kapısının önüne çakıl taşları dökülüyor, çocuklar okula giderken ayaklarını kıracak diye korkuyoruz. En hafif yağışta su ve sel baskını oluşuyor. Evin içerisine sürekli çakıl taşları giriyor. Patlayan yerleri kendi çabamla yaptırıyorum ama evin arka bölümü daha çirkin görünüyor. Biz sadece mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz, dilekçemize cevap bile verilmedi maalesef” ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER