Yardımsever Başkana plaket

Yardımsever Başkana plaket

Hayrat İnsani Yardım Derneği, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası düzenleyen Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen’e “Teşekkür” plaketi takdim etti.

 Başkan Çeleğen Hayrat Vakfından Metin Nurduhan, Vakıf Temsilcisi Hasan Candemir ve dernek gönüllülerini konuk etti. Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette,  Hayrat Vakfından Metin Nurduhan tarafından Başkan  Çeleğen’e  plaket takdim edildi. Bayırbucak Türkmenleri için düzenlenen yardım kampanyası dolayısıyla Çeleğen'e teşekkür eden Nurduhan, şöyle konuştu:  Ekinözü Belediyemizle birlikte düzenlediğimiz yardım kampanyamız amacına ulaştı. Başkanımız ve belediyemizin katkılarıyla, zor günler geçiren Bayırbucak Türkmenlerimizin yanında olduk. Zor zamanlarda yapılan bu iyilikler oradaki kardeşlerimiz tarafından unutulmayacaktır. Başkanımıza, tüm belediye çalışanlarımıza ve kampanyaya katkı sunan halkımıza teşekkür ediyoruz.”

‘SALDIRILARA KAYITSIZ KALAMAZDIK’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çeleğen ise, “Soydaşlarımıza karşı yapılan saldırılara elbette kayıtsız kalamazdık. Bizler de elimizden geldiğince oradaki kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Başarılı da olduk. Kampanyada toplanan tüm yaşamsal ihtiyaçlar bölgedeki Türkmenlere ulaştırıldı. İnşallah bundan sonraki süreçte de gerek Bayırbucaklı kardeşlerimizin gerekse de gönül coğrafyamızdaki diğer kardeşlerimiz için çalışmalar yapmaya, hem madden hem de manen yanlarında olmaya çalışacağız. Ben bir kez daha emeği geçen herkesi kutluyor, bu nazik düşüncelerinden dolayı dernek yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103