banner117

“YAPILANLARIN ÜSTÜNE YENİLERİNİ EKLEMEK İÇİN GELDİK”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Artık bugün sorumluluk üstlenme dönemi. Bundan sonraki süreçte tüm paydaşlarımızla eski ve yeni belediye başkanlarımız ile milletvekillerimizle, şehrimizin önde gelen aktörleri ile birlikte olup, istişare halinde bu şehre yapılanları üstüne bir şeyler eklemeye geldik” dedi.

31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ve yüzde 67 gibi oldukça yüksek oy oranıyla kentin yeni dönemdeki Şehrül Emini olarak seçilen Hayrettin Güngör, Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Mazbatasını almasının akabinde Büyükşehir Belediyesi’ne hareket eden Güngör,  önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tan görevi devralırken, bir devir teslimde Türkiye Belediyeler Birliği’nden (TBB) Büyükşehir Belediyesi’ne oldu. TBB, Hayrettin Güngör’ün başkanlığı kazanmasına bir jest olarak Büyükşehir Belediyesi’ne itfaiye ve iş makinesi aracı hibe etti. Gerçekleşen devir teslimlerin ardından başkanlık makamına geçilirken, Fatih Mehmet Erkoç Güngör’e İstiklal Madalyası’nın anahtarı ile mührünü teslim etti. Akabinde Fatih Mehmet Erkoç, alkışlar eşliğinde belediyeden uğurlandı.

“ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK”

Devir teslim töreni sırasında konuşma yapan Fatih Mehmet Erkoç, şu ifadelere yer verdi:Bugün Kahramanmaraş'ımızda yeni bir dönemi coşkuyla başlatmaktayız. 5 yıl önce 30 Mart 2014 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizi aday göstermesi, aziz hemşerilerimizin de teveccühü ile büyükşehir belediye başkanı olmuştuk. 5 yılda gecemizi gündüzümüze katarak Kahramanmaraş'ımıza hizmetler yaptığımız inancındayız.

Kahramanmaraş’ı hak ettiği yere, halkımızın özlediği yere getirme noktasında önemli adımlar attık. Kahramanmaraş’ımız, yeni Büyükşehir’e dönmüştü, aynı zamanda bütün şehir oldu aynı zamanda. Kırsalda 50 belde belediyemiz kapandı, özel idare kapandı, 420 mahallemizin bağlı olduğu, bunlarla beraber büyük bir altyapı problemi gelmişti. Bu alt yapı işleri başladık, vizyon projeler ile 5’inci yılımızı doldurmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

“ASIL OLAN KAHRAMAN ŞEHRİN DAHA YAŞANABİLİR OLMASI”

2001 yılından bu yana Kahramanmaraş’a siyasete AK Parti ile başladığımızda, o günlerde bir bugünleri çok hesaplamamıştık. Büyükşehir Belediye Başkanı olacağımız, güçlü bir şekilde iktidara geleceğimizi, hava parçalı bulutlu fırtınalı dönemlerdi. Bu yıllar görünmemekteydi. AK Parti iktidarları Türkiye’mize büyük hizmetler yapmayı nasip eyledi. Bize de içle başkanlığı, il başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı nasip eyledi. Kahramanmaraş’ımıza 17 yıllık yoğun çalışma dönemimizde Kahramanmaraş'ımızın daha iyi yere gelmesi için gayret ettik. Asıl olan bizlerin bir makama gelmesi değil, her şeyimizi borçlu olduğumuz, kahraman şehrin daha yaşanabilir olması.

“HER ZAMAN BİZE İHTİYAÇ OLDUĞUNDA YANI BAŞINDA OLACAĞIZ”
Bayrağı Kahramanmaraş’ın halkının büyük bir teveccühü ile seçilmiş saygı değer Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teslim etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Biz inanıyoruz ki Hayrettin Bey, Kahramanmaraş’ımıza, daha büyük, daha güzel hizmetler yapacak. Kahramanmaraş daha da güzel günlere yürüyecek. Kahramanmaraş hak ettiği yere gelecek, buna inancımız tam. Hayrettin bey, bu konularda çok tecrübeli. İnanın görevi gönül rahatlığı içinde teslim etmenin mutluluğunu da yaşamaktayız. Kendisine başarılar diliyorum. Önümüzdeki dönemde çok büyük işlere imza atmasını diliyoruz. Temennimiz gönlümüz bundan yana. Her zaman bize ihtiyaç olduğunda yanı başında olacağız.

“HAYRETTİN BEYİN BAŞARISI KAHRAMANMARAŞ’IN BAŞARISI”

Asıl olan Kahramanmaraş, Hayrettin beyin başarısı Kahramanmaraş’ın başarısı. Her zaman Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanında olacağız. Ona destek olacağız. Ayak bağı olanların karşısında olacağız. Daha iyi hizmet için fitne fesatçıların karşısında olacağız ve tüm gücümüzle ihtiyaç olduğunda yayında olacağız. Ahlaki bir duruşla, lafla değil icraatla, bunu da Kahramanmaraş halkımız görecek. Başta Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız olmak üzere bizlere destek veren aziz hemşerilerimize, çok değerli çalışma arkadaşlarımıza, bizlere destek olan, bizlerin bu hizmetleri yapmasında katkısı olan herkese en kalbi duygularımızla teşekkür ediyorum.”

“MAZBATAMIZI ALDIK, YENİ BİR GÖREVE BAŞLIYORUZ”

Erkoç’un ardından söz alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün mazbatamızı aldık, yeni bir göreve başlıyoruz. Öncelikle Kahramanmaraş'ta kurucu büyükşehir belediye başkanlığı yapan ve kuruluşun bütün zorluklarına rağmen güzel hizmetler gerçekleştiren kardeşim Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun diyorum. Bizde ayrılık olmaz. Şu an sorumluluklarımız farklı. Biz aynı davanın yolcuları olarak el ele, kol kola verip şehrimizin için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Biz aday olduğumuzda AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Adayıydık. İlerleyen süreçte Cumhur ittifakının belediye başkan adayı olduk. Ama bugün bu mazbatayı aldığımızda Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olduk. Biz oy veren ve vermeyen bütün hemşerimizin başkanı olacağımıza söz vermiştik. Bu sözümü tekrarlıyorum. Biz Herkesin Belediye Başkanı olacağız.

“BUGÜN SORUMLULUK ÜSTLENME DÖNEMİ”

Seçimin kendine göre bir atmosferi var. Biz seçimi sahada bıraktık. Artık bugün sorumluluk üstlenme dönemi. Bu mazbata bize bir yetki veriyor ama aynı zamanda ciddi sorumluluk veriyor. Bu sorumluluğun bilincindeyiz. Bundan sonraki süreçte tüm paydaşlarımızla eski ve yeni belediye başkanlarımız ile milletvekillerimizle, şehrimizin önde gelen aktörleri ile birlikte olup, istişare halinde bu şehre yapılanları üstüne bir şeyler eklemeye geldik. Biz kırmadan, dökmeden birleştirici bir ruhla partimizin ilkeleri çerçevesinde bu süreci yürüteceğiz. Seçim sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ayrıca özel olarak teşekkür ediyoruz. Çünkü bu süreç bir ekip işi, bundan sonrada ekip işi olacak. Biz tüm bu ekip, birlik ve beraberlik içerisinde önümüzdeki süreçte önemli işler yapmayı umuyoruz. Bizim önümüzdeki süreçte şehri-n emin sıfatına layık olmaya çalışacağız. İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın"  düsturu içerisinde hizmet edeceğiz.

“HEDEFLERİMİZİ BİLİYORUZ, İHTİYAÇLARIMIZI BİLİYORUZ”

Türkiye'nin her alanında olduğu gibi Kahramanmaraş'ımızda da önemli hizmetler yapıldı. Gerek merkezi hükümet tarafından gerek belediyelerimiz tarafından. Ama şehrimizin ihtiyacı var. Biz yaşadıkça şehirlerin yerleşim yerleri ihtiyacı bitmeyecek. Bizde önümüzdeki süreçte bir öncelik dâhilinde bu ihtiyaçları gidereceğiz. Hem merkezi hükümetle hem de ilçe belediyelerimizle uyumu son derece önemsiyoruz. Sorumluluğumuz biliyoruz, hedeflerimizi biliyoruz, ihtiyaçlarımızı biliyoruz. Bu bilinç içerisinde Rabbim bize yaptığımız görev süresi içerisinde başarılar kılsın.

“HER ZAMAN ULAŞILABİLİR OLACAĞIZ”

Bütün hemşerilerime göstermiş oldukları bu destekten dolayı en derin selam ve saygılarımı iletiyorum. Bugün buraya gelerek teveccüh gösterdiniz bize destek verdiniz. Bu tebrik kısmını biraz kısa tutmayı düşünüyoruz. Haftaya cumaya kadar bütün tebrikleri kabul edeceğiz, öbür hafta bir gün belirlemeyi düşünüyoruz. Takdir edersiniz ki bizim çalışmamız lazım, sizin hakkınızı korumamız lazım, bu şehrin ihtiyaçlarını yerine getirmemiz lazım. Yine görüşeceğiz ama tebrikleri mümkün olduğunca kısa tutmak istiyoruz. Öbür haftalarda da arkadaşlarımız duyuracak, belli bir gün tebrikleri kabul edeceğiz. Her zaman ulaşılabilir olacağız.”

Haber: Emre Akkış/Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yurdal özdemir
Yurdal özdemir - 3 ay Önce

Say'ın Başkan'ım yeni görevinde başarılar diliyorum.İnşAllah eski başkan gibi olmazsın .verdiğin sözde durursun.

SIRADAKİ HABER

banner103