banner117

VİRÜSE KARŞI DENETİMLER ARTIYOR

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Kontrollü Sosyal Hayat bilincini arttırdığımız denetimlerle canlı tutuyoruz” dedi.

VİRÜSE KARŞI DENETİMLER ARTIYOR

Kahramanmaraş Valiliği, Vali Ömer Coşkun başkanlığında Koordinasyon ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Covıd-19 salgının ana konu olduğu toplantıda, eğitim, sağlık ve güvenlikle ilgili yeni kararlar alındı.
İşte gerçekleşen toplantı detayları:
YATIRIM İSTİŞARELERİ

Vali Coşkun toplantıda, ilçelerimizin eğitim, sağlık ve güvenlik faaliyetleri başta olmak üzere; tüm kamu hizmetleri, devam eden yatırımlar ve koordinasyonu gerektiren konularla ilgili Kaymakamlarımız ve Vali Yardımcılarımız ile istişarelerde bulundu.

TEDBİRLERDE SÜREKLİLİK

Pandemi dönemi nedeniyle, Kaymakamlarımıza büyük görevler düştüğünü ifade eden Vali Coşkun, “Vatandaşlarımıza yönelikolarak  farkındalık oluşturulması. İşyeri denetimlerinin rehberlik etmek suretiyle etkin bir şekilde sürdürülmesi, alınan tedbirlerin sürekliliğinin sağlanması önem arzetmektedir” dedi.

CANLI TUTULAN BİLİNÇ

Vali Coşkun ayrıca, salgından korunmak için Bakanlıklarımızın ve Bilim Kurulumuzun almış olduğu tedbir kararlarının da önemine vurgu yaparak,“Hemşehrilerimizle iş birliği içinde olursak, hastalıkla mücadelede elimiz daha güçlü olur, onun için vatandaşlarımızı ve çeşitli yaşam alanlarındaki esnaflarımızı sık sık ziyaret ederek bu bilinci canlı tutmaya çalışmalıyız, diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER