VELİ ATÖLYESİ’NDE EKŞİ MAYALI EKMEK ANLATILDI

Kahramanmaraş’ta Özel Beyza Koleji Boğaziçi Kampüsü Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen ‘Veli Atölyesi’ programına ekşi mayalı ekmeği anlatmak üzere Ekşi Tatlının kurucusu Eylül Gümüşer konuk oldu. Velilere ekşi mayanın önemini anlatan Gümüşer, velilerden tam not aldı.

VELİ ATÖLYESİ’NDE EKŞİ MAYALI EKMEK ANLATILDI

Özel Beyza Koleji’nin henüz yeni başlattığı bir program olan ve velilerin okulda daha çok zaman geçirmesi ile fayda sağlayıcı bilgiler öğrenmesini amaçlayan Veli Atölyesi, faaliyetlerine başladı. Sağlıktan spora, kültürden daha birçok konuya ilişkin alanında uzman kişiler tarafından konferans verdirilmesi hedeflenen Veli Atölyesinin başlangıç konusu gıda oldu. Özellikle son dönemlerde Eylül Gümüşer ile başlayan ve gittikçe yaygınlaşan ekşi mayalı ekmeğin detaylarını velilere aktarmak üzere Veli Atölyesine Eylül Gümüşer geldi. Okulun toplantı salonunda düzenlenen programda Gümüşer, ekşi mayalı ekmeğin faydaları hakkında bilgi verdi. Oldukça verimli bilgilerin olduğu programda ekşi mayalı ekmeğin önemine dikkat çekildi.

EKMEĞİN FAYDALARINI ANLATTIK VE TARİFİNİ VERDİK”
Program sonrası açıklamalarda bulunan Eylül Gümüşer, “Bugün Beyza Kolejinde velilerimize hep birlikte ekşi mayalı ekmeği anlattım. İnsanlar gerçekten ekşi maya konusunda bilinçlendiler. Biz bu konuda çok memnunuz. Burada ekmeğin faydalarını anlattık ve tarifini verdik. Sonrasında ekmeklerimizi tattırdık. Çok güzel tepkiler alıyorum. Kahramanmaraş’ta insanların ekmek konusundaki alışkanlıklarını değiştirmenin zor olacağını düşünüyordum ama insanlar zaten bilinçlenmişler. Biz biraz bunun üzerine gidiyoruz. İnsanların bizi bu kadar güzel kucaklaması bu fikrimizi bu kadar güzel benimsemesi ve çeşitli yerlerde yaymak istemesi benim için gurur verici bir şey. Benim Ekşi Tatlıyı açmamdaki hedefte bu bilinci oluşturmaktı” dedi.

DAHA GÜZEL PROJELERDE VELİLERİMİZLE BİR ARAYA GELEMEYE ÇALIŞACAĞIZ”
Özel Beyza Koleji Boğaziçi Kampüsü Okul Aile Birliği Başkanı Aslı Deveboynu ise şunları kaydetti: “Öncelikle Eylül Hanıma çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir projede bize katkı sağladı. Günümüzde artık bizde veliler olarak anneler olarak düzenli ve sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Tabii ekmek sofralarımızda çok önemli bir yer tutuyor. Hangi eve giderseniz gidin sofrada muhakkak ekmek var. Bu nedenle atalarımızın bizlere armağanı olan ekşi mayanın bugün faydalarını bir kez daha öğrendik. Kendisine bir kez daha okul aile birliği adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra sık sık Veli Atölyeleri yapacağız. Bugün ilkini Eylül Gümüşer ile gerçekleştirdik. Bundan sonrada daha güzel projelerde velilerimizle bir araya gelemeye çalışacağız.”

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 18:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mürüvet Yılmaz
Mürüvet Yılmaz - 6 ay Önce

Ekşi mayalı ekmekten bir dilim yedim. Yıllar önce ilk mesleğime başladığım Giresun İli Aluçra İlçesi’nin İğdecik Köyü’nde yediğim ekmeğin kokusu ve tadı ile aynıydı.Bir garip beslendiğimiz çağımızda, böyle bir etkinlikle farkındalık oluşturan Beyza Okulları Okul Aile Birliğine ve Eylül Gümüşer Hanımefendiye teşekkür etmek istedim. Okulumuzun , bu tür etkinliklerle değerli velilerimizle içiçe olmasının da ayrıca başarımıza başarı katacağından eminim.Emeği geçenleri kutluyorum. 3/D Sınıf Öğretmeni

SIRADAKİ HABER

banner103