VALİ ÖZKAN; ‘2 BİN 401 SANDIKTA, 738 BİN 901 KİŞİ OY KULLANACAK’

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili seçimleri nedeniyle düzenlenen Seçim Güvenliği Toplantısı’nda basın mensuplarına bilgiler veren Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, kentte 828 binada 2 bin 401 sandığın kurulmasının planlandığını ve 738 bin 901 kişinin oy kullanacağını söyledi.

VALİ ÖZKAN; ‘2 BİN 401 SANDIKTA,  738 BİN 901 KİŞİ OY KULLANACAK’

 Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan başkanlığında, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili seçimleri dolayısıyla basın mensuplarına yönelik “Seçim Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi. Valilik makamında düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Bayram Öz ve kentte görev yapan basın mensupları katıldı. Vali Özkan, toplantıda basın mensuplarına seçim güvenliği noktasında yapılan çalışmaları anlatırken, kentte 828 binada 2 bin 401 sandığın kurulmasının planlandığını ve 738 bin 901 kişinin oy kullanacağını söyledi.

SEÇİM DÖNEMİNİ KAHRAMANMARAŞ’TA GEÇİRDİĞİMİZ İÇİN ŞANSLIYIZ”

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili seçimleri kapsamında seçim güvenliği noktasında yapılacak çalışmaları anlatan Vali Özkan, “Ülkemizin seçim atmosferini yaşadığı bugünlerde, aynı zamanda on bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın manevi havasını da solumaya devam ediyoruz. Öncelikle sizlerin Ramazan-ı Şerif’inizi bir kez daha tebrik ediyor, hepinize sağlık ve afiyet diliyorum. Bilindiği üzere 24 Haziran 2018 günü Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimine hep beraber memleket olarak gidiyoruz. Bu seçimlerin öncelikle ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kahramanmaraş, gerek seçim süreçleriyle ilgili gerekse de diğer konularda aslında Anadolu’da örnek bir şehir. İnsanlarımızın refleksleriyle, temayülleriyle, özellikle de bu demokratik hakların kullanımı yönüyle çok iyi bir toleransın şehrimizde hakim olduğunu söyleyebiliriz. Geçmiş seçimlerde de bunu hep birlikte müşahede ettik, bu yönüyle idare olarak kendimizi şanslı hissediyoruz. Şehrimizde 828 binada, 2 bin 401 sandığın kurulması planlanmış durumda. Seçmen sayımız ise 738 bin 901. Biz idare olarak tabi ki biliyorsunuz, seçimler yargı organlarının denetimi altında yapılmaktadır. Milletimizin, insanlarımızın hür iradesinin sandığa yansıması ve temayüllerinin karar mekanizması haline dönüştürülmesi sürecidir. Bu yönüyle insanlarımızın hak ve hukuku ile ilgili bir konu, üzerimize düşen hukuki sorumlulukları yerine getirmek zorunda. Genel olarak seçim süreci yargı organlarının gözetimi ve denetiminde. Biz daha çok seçimin güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili, Emniyet Müdürlüğü’müzle, Jandarmamızla bu güvenlik tedbirlerini etkinleştireceğiz. Tabi bu güvenlik tedbirlerini alırken, toplumla iletişim halinde olacağız. Bu hususta özellikle basın mensuplarımızla iletişim halinde olarak, toplumdaki risklere kadar basın mensuplarının bilgiler almamız bizim karar alma süreçlerimizi daha da sağlıklı bir zemine oturtacaktır. İnşallah seçim sürecini hep beraber sağlıkla bir şekilde yürüteceğiz, memleketimizin kalkınmasına ilerlemesine vesile olacak bir süreci hep beraber yaşayacağız” dedi.

Vali Özkan, basın mensuplarının ardından siyasi parti başkanlarının katılımıyla “Seçim Güvenliği Toplantısı” düzenledi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER