Uyduran, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyor

Hafta sonu yapılacak olan Kasaplar Odası seçiminde başkan adayı olan ve bu kapsamda çalışmalara dur durak bilmeden devam eden Mehmet Uyduran, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyor.

Uyduran, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyor

Uzun yıllardır kasaplık mesleğiyle uğraşan ve geçtiğimiz günlerde Kasaplar Odası Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa aday olduğunu açıklayan Mehmet Uyduran, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kent merkezinde ve ilçelerde bütün kasap esnafını ziyaret ederek, başkan olması durumunda yapacağı projeleri anlatan Uyduran, son ana kadar ziyaretlerine devam edeceğini söyledi. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından alınan karar ile bu hafta sonu yapılacak olan Kasaplar Odası Olağan Genel Kurulu’nda bütün kasap esnafının desteğini bekleyen Uyduran, yapılacak çalışmalarla kasapların birlik ve beraberliğini sağlayamaya kararlı olduğunu kaydetti.

KASAPLARIN SORUNLARINI BİLİYORUZ”

Kasap esnaflarının sorunlarını bildiğini ve problem çözen genç bir ekip kuracaklarını dile getiren Uyduran, “Hafta sonu yapılacak olan Kasaplar Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda, Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkanlığı görevine yönetimimizle birlikte adaylığımızı açıklamıştık. Kasap esnafı kardeşlerimizin bütün haklarının korunmasının yanında genç ve dinamik bir kadro ile iş yapan, iş üreten, problem çözen iyi bir ekip olacağız İnşallah. Kasaplar Odası olarak memleketimize hayırlı hizmetler vereceğiz. Bunu 13 yıldan bu yana yapmış olduğum Kasapoğlu şirketi hac organizasyonlarında yurt dışındaki esnaflarımızın yakından bildiği gibi en iyi şekilde orada başardık. İnşallah burada da Kasaplar Odası Başkanı olarak bu sancağı teslim aldığımızda genç yönetimimiz ve ekibimizle birlikte başarıyla bu sancağı taşıyacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

Kahramanmaraş’ta Kasaplar Odası olarak en büyük sıkıntılarının kasaplardaki birlik ve beraberlik olduğunun altını çizen Uyduran, konuşmasını şu şekilde tamamladı,“Göreve geldiğimiz zaman kardeşçe toplantılarla birlik ve beraberliğimizi sağlayacağız. En önemli sorunumuz alttan eleman yetişmiyor şuan da sadece ailelerden olanlar kalıyor. Çırak ve kalfa yetişmemesinin yanında birde bu işin içine marketlerin de girmesiyle birlikte geleceğimiz sıkıntılı. Bu noktada devletimizden destek bekliyoruz. Bu küçük esnaflar ve kasaplar ölürse marketler çözüm değildir bence. Biz birlik olduğumuz müddetçe bizim kasaplığımız devam eder. Yerel kasaplar olarak marketlerle baş edecek gücümüz var. Hafta sonu yapılacak olan seçimde üyelerimizin desteğini bekliyorum.”

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih mehmet GÜRSOY
fatih mehmet GÜRSOY - 1 yıl Önce

başaracağımıza inanıyoruz inandığımız için çıkdık yola Allah yar ve yardıcımız olsun.

SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner103