ÜRETEN KADINLAR FESTİVALDE BULUŞUYOR!

Kadın Girişimci İşletme ve Üretim Kooperatifi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla önemli bir farkındalığa imza atak amacıyla Kahramanmaraş’ta ilk kez Üreten Kadınlar Festivali’ni gerçekleştirecek.

ÜRETEN KADINLAR FESTİVALDE BULUŞUYOR!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Kadın Girişimci İşletme ve Üretim Kooperatifi fark yaratan çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sayılı günlerin kaldığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla organize olan ve 1’inci Kahramanmaraş Üreten Kadınlar Festivali’ni düzenlemeye hazırlanan Kadın Girişimci İşletme ve Üretim Kooperatifi üyeleri Kültür Park Kadın Okuma Salonu’nda bir araya gelerek yapılacak olan festival hakkında görüş alışverişinde bulundu. Kooperatif üyelerinin toplantısına AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal’da katıldı.

“KAHRAMANMARAŞ’TA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTRİYORUZ”

Üreten Kadınlar Festivali hakkında bilgiler veren Kadın Girişimci İşletme ve Üretim Kooperatifi Başkanı Yasemin Ayranpınar, kadınlara yönelik önemli bir etkinliğin başlangıcını yaptıklarını kaydetti. Ayranpınar,” Kadın Girişimci İşletme ve Üretim Kooperatifi üyeleri olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bir Üreten Kadınlar Festivali düzenleyeceğiz. Burada Kadınlarımız ile birlikte düzenleyeceğimiz festival öncesi ne yapacağımızı konuştuğumuz bir bilgilendirme toplantı gerçekleştirdik. Programımız Mart tarihinde 11.00 ila 17.00 saatlerinde gerçekleşecek. Düzenleyeceğimiz Üreten Kadınlar Festivali programı Kahramanmaraş’ta bir ilk olarak gerçekleştirilecek ve bundan sonra her 8 Mart tarihinde de gerçekleşmeye devam edecek inşallah. Tüm kadın STK’ları ve dernekler Festivalde standa açacaklar. Üyelerimizden gıda işi ile uğraşanlar gıda alanında satış gerçekleştirecek. El işi yapanlar el işi satacak, dernekler fidan dağıtımında bulunacak ve kendi tanıtım broşürlerini dağıtacak. Diyabet derneği alanda şeker ve tansiyon ölçümü gerçekleştirecek. Yani her dernek orada kendi işini sergileyecek, sunacak ve gerçekleştirecek. Böylece Kahramanmaraş’ta kadınlara yönelik çok güzel bir etkinliğin başlangıcını yapmış olacağız” dedi.

“KALKINMA HAMLESİNDE KADINLARIMIZIN ÖNEMİ BÜYÜK”

Kooperatif üyeleri kadınlar ile bir araya gelen Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, topyekûn kalkınma hamlesinin gerçekleştirildiği şu günlerde kadınların ekonomiye her alanda katkı sağlamasının önemine değinerek,” Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde kurulan Kadın Girişimci İşletme ve Üretim kooperatifi çatısı altında toplana Hanım kardeşlerimiz ile bir araya geldik. Hanımlarımızın her zaman hem ticarette hem evde ekonomiye ve topluma faydalı olması açısından çalışan, çaba gösteren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bugün hanım kardeşlerimizde gördüm ki hem el işleri ile hem de yaptıkları yemeklerle ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar, kendi ekonomilerini yönetiyorlar ve topluma fayda sağlayacak bir kazanç elde etmiş oluyorlar. Hanımlarımızın hem şehir ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmalar çok güzel bir şey. Biz hanımlarımızı biraz ihmal ettik gibi ama sağ olsunlar Ak Parti Kadın Kolları teşkilatımız bu açığımız kapatmışlar ve bir öncülük yapmışlar. Kadınlarımız topluma katkı sağlamaları için onları bir araya getirmişler. Ben, Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde gerçekleşen bu destekten dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Hanım kardeşlerimizle konuştum ve sohbet ettim. Onları yüzündeki enerjiyi gördüm inşallah bundan sonraki süreçlerde hem kendi emekleri ile hem de iyi çocuklar yetiştirerek topluma ve ekonomiye katkı sağlayan, topyekûn bir kalkınma hamlesine doğru giderken katkılarının çok fazla olacağını düşünüyorum. Ben de şehrimizin bir Milletvekili olarak hanım kardeşlerimizin her türlü ihtiyacında destek olacağımı kendilerine belirttim. Hanımların bundan sonraki dönemlerde ekonomiye katkısı ve etkisi inşallah daha fazla olacak” ifadelerini kullandı.

“FESTİVALDE HANIMLARIMIZ HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK”

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Taşkıran ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;” Kooperatifimizin çatısı altında bulunan kadınlarımızı desteğe gelen Milletvekilimiz Mehmet Cihat Sezal’a çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaret bizim için çok kıymetliydi. Vekilimizin hanımlarımız ile bir araya gelip onların önerilerini ve sorunlarını dinlemesi çok güzeldi. İnşallah 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ‘Üreten kadınlar Festivali’ gerçekleştireceğiz. Şu an bu festivalin hazırlık aşamasındayız ve bu aşamada bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. Festivalimizde derneklerden, kuruluşlardan ve kooperatifimizden hanımlarımız stant açarak orada hünerlerini sergileyecekler.”

Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal program sonunda kadınlara tek tek karanfil dağıttı.

HABER:TUĞÇE KAYAR

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER