banner88

ULU CAMİ’DE MEVLİDİ ŞERİF OKUTULDU

Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş İl Müftülüğü işbirliğince, 15 Temmuz Şehitleri anısına Ulu Camii’nde mevlidi Şerif Programı düzenlendi.

 15 Temmuz 2016 gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) arasına sızan Fethullaçı Terör Örgütü (FETÖ), onlarca sivil vatandaşın ve askerlerin üzerine kurşun yağdırarak, Türkiye Büyük Millet Mcelisini bombalayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenleyerek, ülkeyi ele geçirmeye çalışmışlardı. Darbecilere direnen ve ülkenin sahipsiz olmadığını gösterek onlarca kurşunun, uçakların, topların önüne atlayan asil Türk Milletinin 250 evladı darbecilerin kurşunları karşısında şehit düştü. 3 bine yakın insan ise yaralanarak gazi olmuştu. O hain darbe gecesinin yıl dönümü her yıl 15 Temmuz günü düzenlenen çeşitli programlarla kutlanarak, şehitleri anılmaya devam ediyor. Bu kapmsamda ikinci yılını geride bırakan 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik günü dolayısıyla Kahramanmaraş valiliği ile Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından merkez Ulu Cami’nde bir mevlidi şerif programı düzenlendi. Cuma namazı öncesi başlayan mevlit programında hatimlerle dualar eşliğinde şehitlerimize dualar edildi. Cuma Namazında vaaz veren İl Müftüsü Celal Sürgeç ise, 15 Temmuz’un unutlmamasını, ülkemizin bir daha böyle bir darbe yaşamasını Allah’tan niyaz etti. Okutulan Mevlid Programına Diyanet işleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan Cuma Namazı sonrası 15 Temmuz anısına kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

DÜNYA DEMOKRASİSİNİN ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASIYDI”
15 Temmuz’un önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Erkoç, “15 Temmuz 2016’da tarihi bir ihanet gördük. Aziz milletimize karşı çok alçakça bir saldırı oldu. asker kıyafeti giymiş Fethullaçı Teröristler milletimize saldırdılar. Milli iradeye ve ülkenin huzuruna saldırdılar. Bu ülkeyi yakmak için tüm gücüyle ve tüm imkanlarıyla milletin kalbine hançer sokma gayreti içerisinde oldular ama hamdolsun o gece Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aziz milletimiz ayağa kalktı. Tüm halkımız ayağa kalktı ve bu alçaklara izin vermedi. O gün kahramanca direnen milletimizin fertleri şehit oldu. Güvenlik güçlerimizden ve sivil vatandaşlarımızdan şehadet şerbeti içenler oldu. Dünya tarihinde demokrasi açısından da dönüm noktası oldu. Dünya demokrasisinin önemli bir noktasıydı. Dünya da bu şekilde hiçbir ülkeye böyle alçakça bir saldırı yağılmamıştır. Buda dünya demokrasisinin gelişmesi açısından 15 Temmuz önemli bir milat oldu. Yeni bir seviyeye geçti demokrasi. Büyük şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kalbimizde ve yürteğimizde her zaman yaşatacağız. Aziz milletimizin her zaman tarihinde altın harflerle bunlar olacak. Kahramanmaraş olarak bu yükü anma programlarına bizde başladık” dedi.
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ise, 15 Temmuz’un hiçbir zaman unutlmaması ve unutturulmaması gerektiğini belirtek, yüce Türk Milletinin Allah’ın izniyle bir daha böyle bir hainlik yaşamayacağını söyledi.

Haber: Hakan AYDIN

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner98

banner103