‘TÜRKİYE TÜRBÜLANSTAN ÇIKMIŞTIR’

Kahramanmaraş Valiliği’nin önünde düzenlenen bayramlaşma programında birlik ve beraberlik mesajları verilirken, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik olası operasyonu değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Türkiye adeta 2013’den beri kendisine dönük yapılan ve bir dayanıklılık testi niteliğindeki süreci başarıyla bitirmiştir. Türkiye türbülanstan çıkmıştır, bundan sonrası Türkiye’nin 2023’e kadar şahlanma dönemi olacaktır” dedi.

Her yıl geleneksel olarak Kahramanmaraş Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı organizasyonuyla düzenlenen bayramlaşma programı bu yıl Kurban Bayramı’nda da gerçekleştirildi. Valilik’ten başlayarak, Özel İdare Binası önüne kadar çadırlarla gerek siyasi partilere gerekse de sivil toplum kuruluşlarına ayrı ayrı bayramlaşma alanları tertip edildi. Valilik Binası’nın önünde düzenlenen bayramlaşma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, eski milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile diğer protokol mensupları ve vatandaşlar katıldı. Katılımın yoğun olduğu programda açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, bayramların birlik ve beraberliği artırdığına dikkat çekerek, tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutladı.

TÜRKİYE, ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YOLUNA DEVAM EDECEK”

Bayramlaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcı Mahir Ünal, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik olası operasyonunun sorulması üzerine Türkiye’nin kudretli bir devlet olduğunu ve güvenliğini korumaya yönelik her türlü önlemin alındığını söyledi. Türkiye’nin önümüzdeki süreçte çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini kaydeden Ünal, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kudretli bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı herhangi bir şekilde hem sınır güvenliği açısından hem de bölge güvenliği açısından haklarını korumaya dönük gerekli her şey yapılmakta. Hem Cumhurbaşkanımız hem Milli Savunma Bakanımız bu konularda gerekli açıklamaları yaptı, Parti Sözcümüz de bu konuda gerekli bilgilendirmeleri yapıyor. Türkiye, önümüzdeki süreçte çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecek. Çünkü Türkiye çok yüksek bir direnç göstermiştir. Türkiye adeta 2013’den beri kendisine dönük yapılan ve bir dayanıklılık testi niteliğindeki süreci başarıyla bitirmiştir. Türkiye türbülanstan çıkmıştır, bundan sonrası Türkiye’nin 2023’e kadar şahlanma dönemi olacaktır. Bildiğiniz gibi 14 Ağustos, AK Parti’nin 18’nci kuruluş yıl dönümüdür. O yüzden Türkiye sevdasıyla yaşımız hep 18 diyoruz. 17 yıldan beri AK Parti, Türkiye’yi büyük bir aşkla, büyük bir şevkle, büyük bir güç, cesaret ve özveriyle taşıyor. İnşallah daha nice 10 yıllar milletimiz, AK Parti’yi görevlendirdiği sürece taşımaya da devam edecek. Kurban Bayramımız hayırlara vesile olsun, tüm İslam coğrafyasının, tüm mazlum milletlerin esenliğine ve güvenliğine vesile olsun. Kurban Bayramımız tüm dünya için de barış ve huzur getirsin” dedi.

Ünal, bayramlaşma programında elini öpen minik çocuklara bayram harçlığı ve oyuncaklar verdi.

(Haber: Tuğçe Kayar-Ahmet Güneçıkan-Emre Akkış)

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 11:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahr.marş
Kahr.marş - 10 ay Önce

Sen onu birde bana sor...........????????!!!!!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner166

banner165

banner167

banner168