Turkcell’in “Engelsiz Eğitim Programı” Kahramanmaraş’ta başladı

Turkcell’in “Engelsiz Eğitim Programı” Kahramanmaraş’ta başladı

Turkcell’in özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar için Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde 2015’te başlattığı “Engelsiz Eğitim Programı”  projesi 11 ay içerisinde 29 ilde 47 okulda hayata geçirildi. Projenin il örneklerinde biride Kahramanmaraş oldu.

2017’de 40 ilde 10 binden fazla öğrenciye ulaştırılması hedeflenen projeyle, Kahramanmaraş 125. Yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda engelli öğrencilere destek verilmeye başlandı.  Turkcell’in engelli çocukların eğitim ve istihdamına destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde 2015’te başladığı “Engelsiz Eğitim Programı”  11 aylık süreçte 29 ilde  47 okulda hayata geçirildi. Özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocukların yetkinliklerini artırmak, toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak amacıyla geliştirilen ve Türkiye’de 40 ilde 80 okul’da uygulanması hedeflenen “Engelsiz Eğitim Programı”nın ulaştığı illerden biri de Kahramanmaraş oldu.

KAHRAMANMARAŞ’TA ENGELLER AŞILACAK Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda oluşturulan özel teknoloji sınıfında görme engelli öğrencilerin, kendileri için özel geliştirilmiş cihazlarla bilgiye daha kolay erişimi, teknolojinin sağladığı fayda ile kişisel ve mesleki gelişimleri sağlanacak. Turkcell’in desteği ile kurulan Görme Engelli Okulları Teknoloji Sınıfları’nda öğrenciler için sesli ekran okuyucu uygulamaları, az görenler için akıllı tahta etkileşimli büyüteç görevli cihazlar, görmeyenler için okuyucu cihazlar, kabartma printer ve taşınabilir büyüteçlerler yer alıyor.  Kahramanmaraş 125. Yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde bulunan öğrenciler için de kolları sıvayan Turkcell, özel eğitime ihtiyacı olan hafif zihinsel engelli çocukların  gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yiyecek-içecek atölyesinin yapımını tamamladı ve kullanıma açtı.  Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü Engin Gedik konuyla ilgili yaptığı açıklamada:” Dört kolla sarıldığımız ve büyük önem verdiğimiz Engelsiz Eğitim Programı’nı çok kısa bir süre içerisinde bir çok okulumuza ulaştırdık. Görme, işitme ve zihinsel özel eğitim okullarında, teknoloji sınıfları, konaklama seyahat, yiyecek-içecek ve el sanatları atölyeleri kuruyor, ülkemizin dört bir yanında bulunan bütün engelli okullarına dokunarak, pırıl pırıl çocuklarımızın geleceklerine ışık tutmaya çalışıyoruz. Engelli çocuklarımızın sosyal hayata katılımlarını kolaylaştıracak, engelsiz yaşıtlarıyla eşit eğitim fırsatlarına eriştirecek bu projeyi uygulamaya başladığımız illerimizden biri de Kahramanmaraş oldu.  Kahramanmaraş 125. Yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda engellerin aşılması için özel teknoloji ve meslek atölyesi sınıflarımızı açtık.  Turkcell olarak üzerimize düşen sorumluluğun önemini biliyor, tüm engelleri ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner98

banner103