banner117

“Türk olmaktan onur ve gurur duyuyoruz”

“Türk olmaktan onur ve gurur duyuyoruz”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Tayfun Özbek 3 Mayıs Dünya Türkçülük günü dolayısıyla gazetemize değerlendirlemlerde bulundu. Özbek, “Türk olmaktan onur ve gurur duyuyoruz” diyerek Türk olmanın önemini vurguladı.

Kahramanmaraş Muharip Gaziler Derneği Başkanı Tayfun Özbek 3 Mayıs Dünya Türkçülük günü dolayısıyla Manşet Gazetesi Haber Ekibine değerlendirmelerde bulundu. Türkçülüğün Dünya üzerinde dil ve kültür olarak tanıtılmasında büyük adımlar atıldığına vurgu yapan Özbek, “Son zamanlarda yine Türk dilinin ve Türklerin kabulu yolunda büyük adımlar atılmıştır. Artık Türklüğü ve Türk dilini benimseyecekler” ifadelerini kullandı.

TÜRKLÜĞÜ, TÜRK KÜLTÜRÜNÜ DÜNYA’YA TANITMA AÇISINDAN BÜYÜK ATILIMLAR’
Türklerin Dünya’nın en başından bu yana bulunduğunu ifade eden Özbek, Oğuzlardan ve Osmanlıdan bu yana değişmemiş bir millet olduğunu vurguladı. Özbek, “Dünya kuruldu kurulalı Türk milleti, Türk olarak varız. Osmanlı devleti olarak, 1880’de Azerbeycan’da çıkan bir hareket olduğunu düşünüyorum ben. Bizim, Türkün soyu çok eskilere dayanan şerefli bir milletiz. Oğuzlar’dan Osmanlılardan bu yana ırkını yaşatmış daha sonraları Anadoluya yerleşen bir milletiz. Şu son zamanlarda ise Türkiye Türklüğü tanıtma konusunda da büyük adımlar atmaya devam ediyor. Bunun kıvılcımını gençlerden alarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla Dünyadaki bütün çocukları Türkiye’ye getirerek Türklüğü Türk kültürünü Dünyaya tanıtma açısından büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Son zamanlarda yine Türk dilinin kabulu olma yolunda büyük adımlar atılmıştır. Artık Türklüğü ve Türk dilini benimseyecekler. Biz Türkiye Muharip Gaziler derneği ve kendimiz adına Türk olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Aynı zamanda bu milletin Al şanlı bayrağının altında da son nefesimizi vereceğimize inanıyoruz” dedi.

DÜNYA’DA TÜRKLER TEK’
Türk olmanın büyük bir nimet ve şerefli olmak diye kaydeden Özbek, “Tabi herkezin dili kendine güzeldir. Bizim içinde Türk dili en güzelidir. Bunlar için Türk olmak Türklük sıfatını taşımak cenabı Allah’ın bizlere verdiği en büyük şereftir diye düşünüyorum. Türkler her konuda Müslümanlık, insanlık, iyi niyet, mertlik ve geçmişine saygısı olan yüce bir millettir. Dünya’da Türkler tek, Türkiye tek, Kültürü tek ve geçmişi tek olan bir ülkedir. Son zamanlarda Terör belasıyla içimiz yanıyor. Her gün şehit haberi geliyor. Son haftada 3 tane şehit haberi geldi. 21 tane şehit oldu Kahramanmaraş’ta. Allah’ım bizlere yani Türk milletine sabırlar eylesin. Allah Türk milletini korusun ve bahdiyar eylesin. Huzur versin ve bu Türk düşmanlarınıda Allah’ım kahreylesin” şeklinde konuştu.
Haber: Ahmet Özkars

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner145

banner144