Turizm haftası etkinlikleri başladı

42. Turizm Haftası kutlamaları Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlarken, hafta içerisinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Turizm haftası etkinlikleri başladı

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Turizm Haftası kutlamaları kapsamında Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Programda ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bandosu tarafından Maraş Türküleri Konseri verildi. Programda konuşma yapan Kahramanmaraş Kültür ve Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Turizm Haftası’nın amacının turizm olgusunu ve turizm algısını kamuoyunun yanı sıra halkın belleğine tekrar getirmek olduğunu söyledi.

YILLARDIR VERİLEN EMEĞİN ZAYİ OLMAMASINI GÖRMEK ŞEHRİMİZ ADINA BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

Küçükdağlı, “Çelenk töreniyle 2018 yılının turizm haftasını bugün başlattık. Her yıl 15-22 Nisan tarihler arası tüm Türkiye de turizm haftası olarak değerlendirilmekte. Bu törenlerden, bu haftalardan ve bu günlerdeki maksat gündeme bir kez daha turizm olgusunu, turizm algısını kamuoyunun halkın belleğine yada hafızasına tekrar getirmek. Somut olarak Kahramanmaraş’ın uzun yıllar çalışmalar neticesinde gerçekleştirilen projeler çalışmalar faaliyetler doğrultusunda bu tabi başlangıçta kültür ve turizm bakanlığımızın koordinasyonunda, valiliğimizin koordinasyonluğunda büyükşehir belediyemizin, kurum ve kuruluşlar, birliklerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz faaliyetler. Çünkü kültür turizm alanındaki herkesi hemen hemen kapsıyor. Buradan şunu da belirtmek istiyorum, somut faaliyetlerin görülmesinin de onurunu yaşıyoruz. 2018 yılında bunu daha net görebiliyoruz. Ben bu vesileyle bakanlarımıza, valilerimize, Belediye başkanlarımıza, Tüm kamu kuruluşlarına, tüm bürokratlarımıza ve mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Katkıları nedeniyle destekleri nedeniyle yanımızda olan Kahramanmaraş halkına çok teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş yılının her bir yıl öncesinden daha başarılı her türlü huzur dolu bir kent olan Kahramanmaraş’ın birlik ve beraberlik içerinde her bir yıl sonrasında ileri seviyede olacağını buradan ifade etmek istiyorum” dedi.

Bando ve konser ekibinin gösterisi programa katılanlar ve vatandaşlar tarafından ilgi ve beğeni ile izlendi.

Haber: Fazilet Çomruk

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103