TRABZON CADDESİ PİSLİKTEN GEÇİLMİYOR!

Kahramanmaraş’ın en işlek caddesi olan Trabzon Bulvarı’ndaki kaldırımlar pislikten geçilmezken, vatandaşlar uzun süredir temizlenmeyen kaldırımların temizlenmesini istiyor.

TRABZON CADDESİ PİSLİKTEN GEÇİLMİYOR!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa bir süre içerisinde tüm dünya devletlerine yayılan Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) salgını insanlığın başına büyük bir bela açtı. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren giderek yayılan Covid-19 salgınına karşı büyük bir mücadele veren Türkiye’de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere belediyeler ve ilgili kamu kuruluşları virüsün daha fazla yayılmaması adına hijyen kurallarına büyük önem veriyor. Bu kapsamda ülke genelinde birçok belediye vatandaşların en sık kullandığı cadde ve sokak yerlerini sık sık dezenfekte ederek, virüsün halkın içinde barınmasını engelliyor.

HİJYEN KURALLARINA ÖZEN GÖSTERİLMİYOR MU?
Ancak bu durum Kahramanmaraş’ta biraz farklı. Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanında bulunan ve kentin en işlek caddesi konumunda bulunan Trabzon Bulvarı’ndaki kaldırımlar deyim yerindeyse pislikten geçilmiyor. Öyle ki sarı, krem ve siyah gibi 3 farklı renkten oluşan kaldırımlar, bakım yapılmadığı ve temizlenmediği için adeta simsiyah oldu. Oldukça hijyensiz ve kötü gözüken kaldırımlardan rahatsız olan vatandaşlar, pisliğe bürünmüş bu kaldırımların yetkililer tarafından bir an önce temizlenmesini istiyor. Yetkililerin temizlik konusunda hassas davranmasını bekleyen vatandaşlar, temizlik konusunda duyarlılığa dikkat çekti.

HABER: BURHAN KARAGÖZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yıldız Ceyhan
Yıldız Ceyhan - 4 hafta Önce

Helede arasa camisinin ordaki üst geçit rezalet belediye yetkilileri görmüyormu kesin korona olursun sesimizi duyurun lütfen

Belediye...
Belediye... - 4 hafta Önce

Pandemi döneminde vatandaşa sağlık açısından suyun en çok lazım olduğu dönemde zzam yapan belediye için normal bunlar

Aslan
Aslan - 4 hafta Önce

Haber için teşekkür ederiz gerisi yetkililere kalmış

SIRADAKİ HABER