banner117

TRABZON CADDESİ DEĞİŞİYOR MU?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, hafta sonu Trabzon Caddesi’ne inerek esnaf ve vatandaşla bir araya geldi. Sorunları ve talepleri dinleyen Başkan Güngör, daha sonra belediyeye geçerek, şehrin trafik ve toplu ulaşımı ile ilgili kısa, orta, uzun vadeli yapılacaklar ve plan hazırlama konuları hakkında uzmanlarla toplantı gerçekleştirdi.

TRABZON CADDESİ DEĞİŞİYOR MU?

2017 yılının Nisan ayında önceki dönem Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından şehrin değişim, dönüşüm projeleri arasında yer alan ve hummalı bir çalışma sonucu kısa sürede tamamlanarak hizmete açılan Trabzon Caddesi Yayalaştırma Projesi, somut hale geldikten sonra ne esnafı ne de vatandaşı mutlu etmedi. Milyonlarca lira harcanarak yapılan ancak projedeki gibi istenileni veremeyen Trabzon Caddesi’nde vatandaş yeniden bir dönüşüm bekliyor. Özellikle seçim döneminde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, başkan olması halinde Trabzon Caddesi’nde yeni bir imar alanının oluşturulacağı konusunda sinyal vermiş ve projesini açıklamıştı.

Aradan geçen süre zarfında 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 67,60 oranında oy alarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hayrettin Güngör, başkanlık koltuğuna oturmasından yaklaşık 3 ay sonra geçtiğimiz hafta sonu nihayet Trabzon Caddesi’ne indi. Caddede esnafları dolaşarak sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Güngör, caddedeki gezintisinin akabinde belediyeye geçerek toplantı düzenledi. Kentin trafik ve toplu ulaşımı ile ilgili kısa, orta, uzun vadeli yapılacaklar ve plan hazırlama konularını uzmanlar ve çalışma arkadaşlarıyla değerlendiren Başkan Güngör, caddenin imar yönünden değişeceğine dair sinyaller verdi.

GÜNGÖR, SEÇİM MANİFESTOSUNDA TRABZON CADDESİ İLE İLGİLİ NE DEMİŞTİ?
Başkan Güngör, seçim manifestosunda Trabzon Caddesi konusunda şu projeyi açıklamıştı: “Yine o çevrede Trabzon Caddesi'nden başlamak üzere Kaleye kadar olan bir sorun var. Bunlar parçalı olarak şu ana kadar ele alınmış. Tekrar bu sorun giderilememiş. Ama iyi olarak düşünülmüş hiç kimse kötü olsun İyi bir şey yapmaz. Fakat burada nedense hemşerilerimizin bir serzenişi var, sorunu var. Bizim burada yaklaşımımız şu olacak; Trabzon Caddesi'nden Kaleye kadar olan kısmı ve Tekke de dâhil olmak üzere tek bir proje yapmak. Bu projeyi de çeşitlendirmek. Yani 3 alternatifli bir proje.”

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 17:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulbaki günışığı
abdulbaki günışığı - 5 ay Önce

bu işleri yapar iken ne kadar çok insana sorarsanız sorun, her kafadan bir ses çıkar. esnaf hadiseye kendi açısından bakar, müşteri kendi açısından. hiç kimseyi memnun edemezsiniz. muhakkak bir şikayet eden çıkar. benim naçizane teklifim. sol taraftaki park için açılan yerin bir metre daha genişletilerek, araçların yol boyunca yola paralel olarak değil, kaldırıma dik olarak park etmeleri olmalıdır. bu şekilde daha çok araba park edebilir, üstelik park etmek ve parktan çıkmakta kolay olur.ikinci sıraya araba koyma imkanı da kalmaz. onun dışında kaldırımları fazlaca daraltmaya gerek yok.

maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

LÜTFEN YENİ PROJE YAPILIRKEN ESKİSİNİ YAPAN GENEL SEKRETER YARDIMCISI YENİ PROJE DE YER ALMASIN EL İNSAF YAPILAN O PROJE KAÇ GÜN OLDU BARİ YENİSİNDE YER ALMASIN YAZIK BU MEMLEKETİN PARASINA

Ali Ak
Ali Ak - 5 ay Önce

Birinci yapmasi gereken sey kaleden gelio yeralti carsisi icinden gecen alt gecidin cikisi cok kotu.. yeralti carsisi dukkanlari karsisi, sag tarafta kalan eski yapi binalar yikilip genisletilmeli.. tek araba zor geciyor o yoldan.. ikincisi tabahane caddesinden gelip azerbaycan bulvarina baglanan yolun azerbaycan bulvarindaki karsiya gecisi kapatilmalidir orasi o cadde sutundeki trafigi kilitliyor 50 metre gerisinde zaten yaya gecidi var ve trafik akmiyor..

kayt
kayt - 5 ay Önce

niye sadece esnaf biraz da milleti dinleyin.....

SIRADAKİ HABER