banner117

TARİHİ MARAŞ KALESİ BASINA KAPATILDI!

Restorasyonu tamamlandıktan sonra geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Tarihi Kahramanmaraş Kalesi gazetecilere kapatıldı. Haber için kaleye çıkan ekibimiz kaledeki görevliler tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden kaleden dışarı çıkartıldı.

TARİHİ MARAŞ KALESİ BASINA KAPATILDI!

Kahramanmaraş Kalesi’nde, son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore çalışmaları başlatılmıştı. 20 Ocak 2017’de başlatılan restore çalışmalarının 14 Temmuz 2018’de tamamlanması planlanıyordu. Belirtilen tarihten itibaren yaklaşık 6 ay sonra ise tarihi kaledeki restorasyon çalışmalarının bittiği duyurulmasına rağmen neden açılmaması kent halkının ve özellikle de kalenin çevresindeki esnafların tepkisine yol açmıştı. Restorasyonun ardından tarihi kale, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne devri gerçekleşirken, Belediye tarafından yapılan çevre düzenlemesinden sonra 5 Haziran Cuma günü açılmıştı.

GÖRÜNTÜ ALMAK İÇİN İZİN GEREKLİ

Bugün haber ekibimiz görüntü almak, ziyaretçilerle röportaj yapmak için kaleye gitti. Ancak haber ekibimiz kaledeki belediye görevlileri tarafından engellendi. Ekibimize hiçbir gerekçe göstermeyen görevliler, gazetecilerin kaleden görüntü almasının yasak olduğunu belirtip görüntü almanın izne tabi olduğunu söylediler.

ŞİMDİ SORUYORUZ?

Kale halka açık bir alan değil mi?

Görüntü almak için neden izin gerekiyor?

Büyükşehir Belediyesi Gazetecilerin kaleden görüntü almasından neden rahatsız?

Kalede neler oluyor?

Haber: Mesut Benli - Ege Özdemir

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri ozdemir
Nuri ozdemir - 3 hafta Önce

Atı alan Üsküdarı geçti oradan çıkaracagini çıkardı bile

Muzaffer
Muzaffer - 3 hafta Önce

Araçla çıkış da yasaklanmış. Peki araçla gelen insanların araçlarını park edecekleri yeterli alan sağlandı mı. Merak ettiğim için soruyorum.

kamil karatepe
kamil karatepe - 3 hafta Önce

Var olanı çimler yenilenerek sanki restrosyoon yapılmış gibi göstererek kamu oyuna en önemliside Ankaraya bir şeyler yapılıyormuş algısı yapılıyor. K.Maraşın gelmiş geçmiş en başarısız başkanı ne hikmetse Türkiye genelinde başarılı başkanlar arasında gösteriliyor. Baskanın en iyi yaptığı şey türübinlere oynamasıç kendi reklamını yapması kamuoyu araştırma şirketlerini kullanması. Yazık bu şehrimize hiç sizin kadar başarısız bir başkan gelmedi. Ankara gerçekleri öğrenmek istiyorsa gelişi güzel 10 veya 20 K.maraşlıya sorsun acaba bir tane bile memnun olan çıkacakmı..

SIRADAKİ HABER