SÜRÜCÜLER DİKKAT! ARTIK SONA ERDİ!

Ülke genelinde şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların 1 Aralık 2017'de başlayan kış lastiği takma zorunluluğu sona erdi.

SÜRÜCÜLER DİKKAT! ARTIK SONA ERDİ!

Sürücülerin kışın zorlu şartlarda kar, yağmur, kaygan zeminlerde herhangi bir kazaya mahal vermemesi adına 1 Aralık 2017'de başlatılan kış lastiği takma zorunluluğu dün itibariyle sona erdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre, 1 Aralık- 1 Nisan döneminde kış lastiği olmayan ticari araçların yola devam etmelerine izin verilmiyordu.

SIK SIK DENETİMLER YAPILMIŞTI
Yönetmelik çerçevesinde söz konusu dönemde kış lastiği takmayan ticari araçlara Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ekiplerince para cezası kesildi. Bu kapsamda da Kahramanmaraş’ta gerek Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü gerekse de Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince uygulama boyunca sık sık denetimler yapılarak, araçlar kontrol edildi. Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan ticari araçlara kış lastiği takmayan işletmecilere uygulanan para cezası 1 Ocak itibarıyla 715 lira olarak belirlenmişti. Kış lastiği takma zorunluluğu dün itibarıyla sona erdi.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner103