SUDAN HEYETİNİN “TÜRK BAYRAĞI” SEVGİSİ

SUDAN HEYETİNİN “TÜRK BAYRAĞI” SEVGİSİ

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Hayrat Vakfı’nın davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Sudan heyetini konuk etti. Başkan Mahçiçek’in hediye ettiği Türk Bayrağını büyük bir saygı ile kabul eden heyet üyeleri, “Türk bayrağı kalbimizde” diyerek Türkiye’ye karşı duydukları sevgiyi ifade etti.

Hayrat Vakfı’nın düzenlediği “Türkiye-Afrika Medeniyet Köprüsü” projesi kapsamında Türkiye’de bulunan Sudan heyeti, Onikişubat Belediyesini ziyaret etti.  Batı Kurdufan Eyaleti Maliye Bakanı Abdalazım Ahmed Rahmtlla Alı, Sudan Eski Kentsel Planlama Bakanı Nasreldeen Ahmed Hemeadtte Ahmed ve sudanlı belediye başkanları ile bürokratlardan oluşan heyeti konuk eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçe hakkında konuklarını bilgilendirerek, belediye çalışmalarını anlattı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, her iki ülkenin tarihsel bağları ele alınarak, sohbet edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’nin yerel yönetimlerde' edindiği tecrübeleri konuklarıyla paylaştı.

‘TÜRK BAYRAĞI HEPİMİZİN GÖNLÜNDE’

Mahçiçek, “Bugün sizleri burada konuk etmek, aynı havayı teneffüs etmek bizler için oldukça sevindirici. Bildiğiniz gibi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı adımlarla tüm İslam dünyası ile daha sıkı bağlar kuruyor, ilişkilerimizi her geçen gün daha da geliştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de aynı duyarlılıkla hareket edip, bir ve beraber olmalıyız. Her alanda bu birlikteliği yakaladığımızda tüm Müslüman Coğrafyası huzura, barışa ve refaha kavuşacaktır. Bir kez daha hepinize ‘hoş geldiniz’ diyor, sizleri burada ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyorum” dedi. Mahçiçek, ziyaretin anısına konuklarına Türk Bayrağı ve İstiklal Marşı hediye etti. Türk Bayrağını büyük bir saygı ile kabul eden heyet üyeleri, “Bu bayrak hepimizin gönlünde” diyerek, ülkemize duydukları sevgiyi ifade etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Haber Merkezi

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner98

banner103