banner117

SU FATURALARINA YÜZDE 30 İNDİRİM

Büyükşehir Belediye Meclisi, 21 Ocak'tan itibaren tüm konut ve iş yeri abonelerinin su ücretlerinde yüzde 30 indirime gidilmesini kararlaştırdı.

SU FATURALARINA YÜZDE 30 İNDİRİM

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından, tüm abonelerin su ücretlerinde 21 Ocak'tan itibaren yüzde 30 indirim yapılması kararlaştırıldı. Belediye Meclisinin ocak ayı olağan toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna imzasıyla verilen ve su ücretlerinde indirime gidilmesini öngören teklifi ele alındı. Tüm konut ve iş yeri su abonelerinin faturalarında yüzde 30'luk indirim sağlayacak teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Yeni tarife 21 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek. "Gerede suyunun yakın zamanda Ankara'da musluklardan akacak olması" ve "Kesikköprü'den su alınmayacağı için enerji maliyetinin düşecek olması" kararın gerekçeleri olarak sunuldu. Toplantıda, son dönemlerde artan yağışlarla barajlardaki su rezervlerinin de yükseldiği belirtildi.  Öte yandan, su faturalarının TEFE veya ÜFE artış oranına göre ayarlanması uygulamasına da son verildi.

AA

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
EdemMaraşlı
EdemMaraşlı - 2 yıl Önce

Yalan Tiribüne oynamyı bırakın dört tarafımız su zaten zamanında milletin canını yaktığınıza sayın önümüz seçim atın bol keseden babanızın malı yaa

rozturk.59
rozturk.59 - 2 yıl Önce

K. Maraş B. Şehir Belediyesi Uyuyor mu...!!!???

SIRADAKİ HABER