SMMMO adayları açıklandı

SMMMO adayları açıklandı

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın mayıs ayında yapılacak kongresi için geriye sayım sürerken, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu üyesi Halit Alcı, Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Halit Alcı, Kervanhan Tesisleri’nde düzenlediği basın açıklamasında mayıs ayının ilk haftası yapılması planlanan Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) seçimlerinde Başkan adayı olduğunu duyurdu. Kendisine destek veren ekip arkadaşları ve bir grup oda üyesi meslektaşları ile birlikte basın karşısına çıkan SMMMO Başkan adayı Halit Alcı, mali müşavirlik mesleğinin geleceği, saygınlığı ve artan iş yükünün vermiş olduğu ağır sorumluluk ve diğer sorunların çözümüne katkı sağlayabilmek amacıyla başkan adaylığını açıkladığını söyledi. Alcı konuşmasında, “2010 yılından 2016 yılına kadar geçen süre bir kez daha bir ve beraber olmanın ve bütün üyelerimizi odanın bir ferdi ve sahibi olarak kucaklamanın gerektiğini ve bu konudaki düşüncelerimizin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi.” dedi. Başkan olduğu takdirde eğitim ve mevzuat değişiklikleri ile ilgili toplantıları devamlı hale getireceklerini açıklayan Alcı, mesleki sorunların çözümü için gerekli çalışmaları kuracakları danışma kurulları ve istişare toplantılarında üyelerle bir araya gelerek çözüm yolu arayacaklarını kaydetti. Bir süredir gündemde olan oda binasıyla ilgili konuşan aday Halit Alcı şunları söyledi: “Şu anda fiziki olarak dış görünümü büyük oranda tamamlanmış olan, genel itibarı ile yüzde 55’i tamamlanan oda hizmet binamızın devam eden inşaatının kalan eksik kısımlarını süratle tamamlayıp üyelerimizin hizmetine sunmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sayıları hızla çoğalan genç meslektaşlarımızın zorlu ve uzun bir mücadele sonucunda almış oldukları mali müşavirlik belgesinin önemini ve meslek mensubu olmanın bilincini yaşatmak için oda olarak her zaman yanlarında olacağız.

'SIKINTILARI KISA SÜREDE ÇÖZECEĞİZ'

Büro standartlarının uygulamaya girmesi hem mesleğimizin hak ettiği değere ulaşması, hem de meslektaşlarımızın refahının artmasında önemli olacağı, mesleğimizdeki haksız rekabetin ve tahsilât sorunumuzun da büyük ölçüde çözüme kavuşacağı kanaati ile bu yönde çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz. Odamızın kurumsal bir yapıya kavuşturularak ekip çalışmasının odamıza ve mesleğimize sağlayacağı katkının önemli olduğu düşüncesindeyiz. Odamız web sitesinde memnuniyet ve beklenti anketleri yapıp ona göre çalışmalarımızı gözden geçirip sorunları kısa sürede çözmeye çalışacağız. Bizler ekip olarak her zaman uzlaşmacı seviyeli ve herkesi kucaklayan bir anlayışla seçim çalışmalarımızı yapacağız. Bu süre içerisinde kırıcı ayrıştırıcı bir politika izlemeyeceğiz. Herkesin fikrine saygı duyup, olumlu eleştirileri dikkatle değerlendireceğiz. Yönetim şeklimizi de uzlaşmacı ve sağduyulu bir yapı ya göre düzenleyeceğiz. Seçimi sandıkta bitirip seçimden sonra diğer listelerden yönetime giren arkadaşlarımızla hep beraber odamızı yöneteceğiz.”

HALİT ALCI NELER SÖYLEDİ?

Bilindiği üzere bu yıl Mayıs ayının ilk haftasında Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası seçimleri yapılacak. Mali müşavirlik mesleğinin geleceği, saygınlığı ve devamlı surette artan iş yükünün vermiş olduğu ağır sorumluluk ve diğer sorunlarımızın çözümüne katkı sağlayabilmek amacıyla başkan adaylığımı siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyuyla ve meslek camiamızla paylaşmak adına huzurlarınızdayım. 2010 yılından 2016 yılına kadar geçen süre bir kez daha bir ve beraber olmanın ve bütün üyelerimizi odanın bir ferdi ve sahibi olarak kucaklamanın gerektiğini ve bu konudaki düşüncelerimizin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi. Mesleki sorunlarımızın çözümü için gerekli çalışmaları kuracağımız danışma kurullarımız ve istişare toplantılarımızla üyelerimizle bir araya gelerek çözüm yolunda gerekli katkıyı sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

'KOMİSYONLARI AKTİF HALE GETİRECEĞİZ'

Eğitim ve mevzuat değişiklikleri ile ilgili toplantıları devamlı hale getirip bu konudaki uygulama belirsizliklerini derhal gidermek için çalışma komisyonlarını aktif hale getireceğiz. Sayıları hızla çoğalan genç meslektaşlarımızın zorlu ve uzun bir mücadele sonucunda almış oldukları mali müşavirlik belgesinin önemini ve meslek mensubu olmanın bilincini yaşatmak için oda olarak her zaman yanında olacağız. Büro standartlarının uygulamaya girmesi hem mesleğimizin hak ettiği değere ulaşması, hem de meslektaşlarımızın refahının artmasında önemli olacağı, mesleğimizdeki haksız rekabetin ve tahsilât sorunumuzun da büyük ölçüde çözüme kavuşacağı kanaati ile bu yönde çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz. Odamızın kurumsal bir yapıya kavuşturularak ekip çalışmasının odamıza ve mesleğimize sağlayacağı katkının önemli olduğu düşüncesindeyiz.

'ANKETLER YPACAĞIZ'

Odamız web sitesinde memnuniyet ve beklenti anketleri yapıp ona göre çalışmalarımızı gözden geçirip sorunları kısa sürede çözmeye çalışacağız. Bizler ekip olarak her zaman uzlaşmacı seviyeli ve herkesi kucaklayan bir anlayışla seçim çalışmalarımızı yapacağız. Bu süre içerisinde kırıcı ayrıştırıcı bir politika izlemeyeceğiz. Herkesin fikrine saygı duyup, olumlu eleştirileri dikkatle değerlendireceğiz. Yönetim şeklimizi de uzlaşmacı ve sağduyulu bir yapı ya göre düzenleyeceğiz. Seçimi sandıkta bitirip seçimden sonra diğer listelerden yönetime giren arkadaşlarımızla hep beraber odamızı yöneteceğiz. Bu bağlamda meslektaşlarımızın her birinin farklı çözüm metotlarını ve önerilerini değerlendireceğiz. Oda yönetimine talip olanların her şeyden önce statü pozisyon kaygısı olmayan kariyer planlaması yapmayan bu bağlamda bir şey olmayı değil bir şeyler yapmayı planlayan mesleğin, meslek örgütünün, meslek mensuplarının yararına ve refahına odaklanan insanlar olmaları gerektiğine inanıyoruz.

'ODALARIN GÖREVİ SAYGINLIĞI KORUMAK'

Odaların görevi mesleği geliştirmek, meslek mensuplarının birbirleri ile ve mükellefle olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni sağlamak, meslek ahlakını, saygınlığını korumak olmalıdır. Bu nedenle odalar problemleri tespit eden çözümünü üreten ve onu cesurca dillendiren bireylerden oluşan kuruluşlar olmak zorundadırlar. Bütün bunların bilincinde olan ve hiç bir meslektaşı ötekileştirmeyen ve hiç kimsenin tekelinde olmayan yeni çözümlerin aranacağı ve bulunacağı bir birlikteliği sağlamak için oda başkanlığına adayım. Temel hedeflerimizden bir tanesi de şeffaf bir yönetim yapısı oluşturmaktır. Bundan kastımız hesap sorulmadan hesap vermeyi öne alan bir anlayışı egemen kılmak istiyoruz. Üyelerimizin tamamının siyasi, dünyevi ve uhrevi fikirlerine saygı göstereceğiz. Çünkü bizim odamızın amacı mesleki sorunları çözmek birlikteliği sağlamak olacaktır.

'EKSİK KISIMLARI TAMAMLAYACAĞIZ'

Şu anda fiziki olarak dış görünümü büyük oranda tamamlanmış olan, genel itibarı ile yüzde 55’i tamamlanan oda hizmet binamızın devam eden inşaatının kalan eksik kısımlarını süratle tamamlayıp üyelerimizin hizmetine sunmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Adalet ve huzurun olmadığı bir yerde sevgi ve hoş görünün olmayacağını biliyoruz. Bunun için hak ve hukukun üstünlüğünü her zaman savunduğumuz gibi bundan sonrada savunmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile 2016 yılının mayıs ayının ilk haftasında yapılacak olan Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler oda seçimlerinde başkan adayı olan diğer adaylara da başarılar diler, ekip arkadaşlarımla beraber sizlere daha iyi hizmet vermek arzusu ile başkan adayı olduğumu beyan eder, tüm meslektaşlarımızın mesleğimizin hakettiği değere ulaşması için desteğinizi bekler saygılar sunarım.”

(LÜTFİ YIKAN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner103