Şehrin doğusu ile batısı Nazar boncuğu gibi oldu

Mega projeler ile Kahramanmaraş’ı devler ligine hazırlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kuzey çevre yolunu bitirmek için ekibiyle 24 saat çalışıyor.

1940 yılına kadar lisesi olmayan, bir zamanlar ilçeleri dahil yolları bulunmayan Kahramanmaraş, büyükşehir olması ile birlikte makus talihini kırdı. “Çıkmaz sokak Maraş” olarak anılan Kahramanmaraş, hem hükümetin hem de belediyenin yaptığı yollar ile ilçelerine ve komşu illere en çabuk ulaşan büyükşehir oldu. Kuzey çevre yolunda yapılan çalışmalarda yaklaşık 100 araç 300 personel vardiyalı olarak çalışıyor.

DOĞUDAN BATIYI BAĞLAYACAK

Şehrin en doğusu Gaziantep yolundan başlayıp Kılavuzlu mevkiinde Kayseri yoluna bağlanacak olan Kuzey Çevre Yolu şehrin doğusuyla batısını bağlayacak. Kuzey çevre yolunda birkaç noktada çalışmalar devam ederken yolun tamamı yaklaşık 30 kilometrelik bir güzergâhı kapsıyor.

TRAFİK AZALACAK

Yaklaşık 220 bin aracın bulunduğu Kahramanmaraş’ta trafiğin rahatlaması için yapılan köprülü kavşaklara ek olarak yapılan kuzey çevre yolu büyük bir yüküde sırtlanacak. Kahramanmaraş’ın trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi yeni yol ve bulvarlarla önemli ölçüde azaltılacak, bir kaç noktada köprülü kavşaklar başlayacak. Kahramanmaraş’ta ulaşım önemli ölçüde rahatlamış olacak.

PROJEYİ FEN İŞLERİ YAPIYOR

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince onlarca iş makinasının çok hızlı bir şekilde bölgede birkaç yerde çalıştığı Kuzey Çevre Yolu’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin aralıksız çalışma yaptığı Kuzey Çevre Yolu’nda 26 ekskavatör, 5 dozer, 1 tane 963-Paletli dozer, 1 adet 955-Paletli dozer, 3 greyder, 3 silindir, 2 adet yükleyici loder ve 30 kamyon aralıksız olarak çalışıyor.

Haber: Mustafa Kılınç

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turhan bayazıt
Turhan bayazıt - 1 yıl Önce

Ilıca yolununda yapılmasını istiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner103