banner117

Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın Oyunca Toplama Kampanyası

Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın sloganıyla yola çıkan Gönüllü Eğitimciler ve Kültür Derneği Başkanı Zafer Başa oyuncak toplama kampanyası hakkında bilgi verdi.

Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın Oyunca Toplama Kampanyası

Başa dernek üyelerinden Anasınıfı Öğretmeni Sevengül Karataş hocamızın görev yaptığı bölgede öğrencilerin oyuncalara ulaşma hususunda sınırlı olması nedeniyle bu öğrencilere nasıl yardımcı olabiliriz sorununa yanıt ararken dernek üyelerimiz tarafından böyle bir çalışma yapma kararı aldık. Derneğimizin müracaatı üzerine 23.02.2018 tarih ve 3703 sayılı Kahramanmaraş valiliği oluru ve İlimiz dernekler müdürlüğü 26.02.2018 Tarih ve E.3727 sayılı ‘’ayni yardım toplama’’ izni aldık. Türkiye genelinden yapılabilecek oyuncak yardımı kabul edebiliyoruz. Evlerimizde atıl durumda olan oyuncakların tekrar ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşması imkânları sınırlı çocukları mutlu edeceği, bir oyuncağın dönüşümlü kullanılması nedeniyle ülke ekonomisine katkı sağlanabileceği ve plastik ürünlerin atılmayıp dönüşümlü olarak kullanılması nedeniyle doğanın kirlenmesi önlem almış olacağız.

Çevremizdeki ailelerin bu hususta oldukça duyarlı davranarak oyuncak toplama projemizi desteklemesini, evindeki oyuncak bir parçada ola bize ulaştı umut ediyoruz. Kampanyamız 3 ay sürüp, 26 Mayıs 2018 tarihinde sonlandıracağız. Toplanan oyuncakları ilimizde faaliyet gösteren imkânları sınırlı anasınıfı veya anaokullarına ve ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştıracağız. Oyuncak yardımı yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız Dulkadiroğlu ilçemizde faaliyet gösteren Özel Necip Fazıl Temel Lisesi veya cesur sürücü kursuna bırakabilirler. Özellikle belirtmek isteriz ki kesinlikle para yardımı kabul etmiyoruz. Evinde kullanılmayan oyuncağı bulunmayan vatandaşlarımız destek vermek isterlerse kendiler yeni oyuncak alarak bize oluşturabilirler. Ayrıca kampanyamız hakkında detaylı bilgi almak isteyen veya Oyuncak yardımı yapmak isteyenler 0 344 221 51 00 numaralı telefonu arayarak yâda www.facebook.com/ekder46 sosyal medya adresimizden bilgi alabilirler dedi.

Haber merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER