ROLLER DEĞİŞTİ, ARTIK GAZİANTEP UÇAKLARI KAHRAMANMARAŞ’A İNİYOR!

Önceden gerek hava şartları gerekse de Yeni Havalimanı çalışmalarının devam etmesi sebebiyle Kahramanmaraş Havalimanı’na inemeyen uçaklar Gaziantep’e yönlendiriliyordu. Bu kez ise roller değişti ve Gaziantep Havalimanı’na inemeyen uçaklar Kahramanmaraş Havalimanı’na yönlendirilmeye başladı.

ROLLER DEĞİŞTİ, ARTIK GAZİANTEP UÇAKLARI KAHRAMANMARAŞ’A İNİYOR!

Kahramanmaraş’ta her geçen gün önemini artıran havayolu ulaşımının daha konforlu ve daha rahat bir hale gelmesi amacıyla, DHMİ tarafından 2016 yılının Temmuz ayında ihalesi yapılan ve 17 Aralık 2016’da Başbakan Binali Yıldırım tarafından temeli atılan Kahramanmaraş Havalimanı Yeni Terminal Binası’nın çalışmalarında son viraja girildi. Özgün mimarisiyle göz kamaştıran 22 bin 330 metrekare büyüklüğündeki yeni terminal binası açılış için gün sayarken, kent halkını sevindiren gelişmeler yaşanıyor. Öncesinde gerek hava şartları gerekse de Yeni Terminal Binası’ndaki çalışmalar neticesinde uçakların inememesiyle olumsuz bir şekilde gündeme gelen Kahramanmaraş Havalimanı, bu kez ise çevre illere iniş yapamayan uçakların güvenli limanı oldu.

İKİ UÇAK KAHRAMANMARAŞ’A İNDİ!

Çeşitli sebeplerle önceden Kahramanmaraş Havalimanı’na inemeyen uçaklar Gaziantep’e yönlendirilirken, bu durum kent halkının olumsuz yorumlarına neden oluyordu. Edinilen bilgiye göre ise roller değişti ve Gaziantep Havalimanı’na inemeyen uçaklar Kahramanmaraş Havalimanı’na yönlendirilmeye başladı. Bugün, Pegasus Havayolları’na ait İstanbul-Gaziantep seferini yapan yolcu uçağı sebebi bilinmeyen bir nedenle Gaziantep Havalimanına inemeyerek, Kahramanmaraş Havalimanı’na yöneldi. Kahramanmaraş Havalimanına başarılı bir şekilde iniş yapan uçağın yolcuları ise havayolu şirketi tarafından karayolu ile Gaziantep’e gönderildi. Aynı zamanda Gaziantep’ten İstanbul’a uçması gereken Pegasus Havayollarına ait uçağın yolcuları da Gaziantep’ten kalkış yapılamaması nedeniyle karayoluyla Kahramanmaraş’a getirildi. Yolcuların Kahramanmaraş Havalimanı’nda kendilerini bekleyen uçağa binmesinin ardından uçak sorunsuz bir şekilde İstanbul’a hareket etti. Yine Gaziantep’e inmesi gereken bir askeri uçak da Kahramanmaraş Havalimanı’na iniş yaptı.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet dağ
ahmet dağ - 4 ay Önce

memleketimin böyle tesislere çok ihtiyacı vardı birde şu hızlı tren gelirse iç turizm canlanır

SIRADAKİ HABER

banner103