banner197

PTT 180. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

Türkiye’nin en köklü teşkilatlarından biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü, 180’inci kuruluşu yıl dönümünü kutladı. Etkinlikler kapsamında Kahramanmaraş’ta PTT’ye ait araçlar konvoy oluştururken, PTT Şubesi’ne gelen 180. müşteri Reşat İşbilmez’e hediye verildi.

Posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında, Türkiye çapında yaygınlaşmış hizmet ağı, iki asra yakın tecrübesi, çağdaş teknoloji ve güçlü kadroları ile ekonomik, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet sunan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), kuruluşunun 180. Yıl dönümünü kutluyor. Ülke önceliklerine göre faaliyette bulunan, yenilikçi, güvenilir, tarafsız, girişimci, sosyal sorumluluk, kişisel verilerde gizlilik ve saydam bir şekilde çalışmalarını sürdüren PTT, Kahramanmaraş’ta da şubeleriyle kent halkına hizmet veriyor. Türkiye’nin en köklü teşkilatlarından biri olma özelliğini taşıyan PTT, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da çeşitli etkinliklerle kuruluş yıl dönümünü kutladı. PTT Kahramanmaraş Başmüdürü Harun Oğuzhanoğlu PTT’nin 180. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Her zaman devletimizin milletimizin yanındayız ve yenilikçi bir anlayışla teknolojiye ayak uyduraraktan en iyi şekilde hizmet sunmak için PTT olarak var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİMİZİ HER GEÇEN GÜN ARTIRMAYI SÜRDÜRÜYORUZ”

PTT Kahramanmaraş Başmüdürü Harun Oğuzhanoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: İki asra yakın tarihini tecrübesiyle birleştiren, geçmiş ve gelecek arasında uzanan bir köprü kuran Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak, yenilikçi bakış açısıyla, teknolojik yatırımlarımızı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla da ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yer alarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Posta sektörünün yanı sıra bugün bilgiyi anında paylaşabilen ve küreselleşen bir dünya pazarında söz sahibi olmak için iddialı olduğu sektörlere odaklanan bir kurum olmayı hedefliyoruz. Tüketicinin daima yanında olan gücünü tüketicimizden alan bir yaklaşımla, 43 bini aşkın çalışanımız ve 5 bini aşkın hizmet noktamız sayesinde “gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak” ilkesini Türkiye’nin her köşesinde hayata geçiriyoruz.

180 YIL ÖNCE ATILAN TOHUMLARIN MEYVELERİNİ ALIYORUZ”

Hizmetlerimizi teknolojik alt yapımızla güçlendirirken, aynı zamanda yurt içi pazarda rekabetin getirdiği avantajımızı sürdürüyor diğer yandan da uluslararası faaliyetlerle kurumumuzu bir adım öteye taşıyoruz. Bir dünya markası olma yönünde çalışmalarımızı hızlandırarak, sektörel anlamda yeniliklerin öncüsü olan inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak 180 yıl önce atılan tohumların meyvelerini alıyoruz. Teknolojik yatırımlarıyla Türkiye’nin yarınına değer katacak önemli bir aktör olarak, ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam ediyoruz. Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde, tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olan PTT Ailesi olarak, ülkemiz için mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştık. Bu süreçte büyük bir vefa örneği sergileyen PTT emekçileri, maske dağıtımından sosyal yardımlara, maaş ödemelerinden lojistik hizmetlere kadar birçok konuda vatandaşların yanında oldu.


2023 HEDEFLERİMİZE DE SAĞLAM ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle güçlü ve karar alıcı konumumuzu bir adım öteye taşıyarak, ülkemizi uluslararası platformlarda gururla temsil ettik. Şirketimizin uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimini dünya posta sektörüne yön veren bir anlayışla birleştirerek görevimizi başarıyla yürütüyoruz. Her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT Ailesi olarak, ülkemizi her alanda temsil etme anlayışımızı sürdürürken, 2023 hedeflerimize de sağlam adımlarla ilerliyoruz.

PTT’NİN NE KADAR ÖNEMLİ BİR KURUM OLDUĞUNU GÖRMÜŞ OLUYORUZ”

Bu süreçte PTT’nin ne kadar önemli bir kurum olduğunu görmüş oluyoruz. Pandemi sürecinde yaşanan olayları biliyoruz ve kurumumuzun ne kadar bu iş önemli olduğunu gerek maske dağıtımında gerek maaş ödemelerinde gerekse de lojistik kargo alanında vatandaşlarımıza en iyi hizmet için çalıştık. Ve şu süreçte aynı hızla devam ediyoruz. Her zaman devletimizin milletimizin yanındayız ve yenilikçi bir anlayışla teknolojiye ayak uyduraraktan en iyi şekilde hizmet sunmak için PTT olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Bu pandemi sürecinde çok etkin çalışan tüm PTT çalışanı arkadaşlarımızı kalben kutluyorum hepsine teşekkür ediyorum. 180. müşterimize verdiğimiz hediye; PTT’mizin hazırlamış olduğu milli mücadeleninin 100. kuruluş yıl dönümüne ait pullardan ve özel gün zarflarından oluşan güzel bir koleksiyondur. Milli mücadelenin başlayıp bittiği noktaya kadar olan süreci anlatan bir pul koleksiyonu.

PTT’NİN YENİ YILINI KUTLUYORUM”

180’inci müşteri olarak hediyeyi almaya hak kazanan Reşat İşbilmez ise “e-Devlet şifresi almaya geldim. Sürpriz karşısında çok mutlu oldum. Çok teşekkür ediyorum PTT’nin yeni yılını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174