POLİS DENETİMDE

Kahramanmaraş’ta polis ekiplerince çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik yapılan denetim uygulamasında, aranan 14 şahıs yakalandı.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması ve etkilenebilecekleri her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulmaları adına, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, Türkiye geneli “Çocukların ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları” gerçekleştirildi.​ Bu kapsamda Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından İl Merkezi ve İlçelerde yapılan denetime 103 polis ekibi ve 395 personel katıldı. Tüm okul çevrelerinde ve yakınlarında bulunan park ve bahçeler, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet-oyun salonları üniversite ve kampüs dışında bulunan öğrenci yurtları ve çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerlerde şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde yapılan denetimde, 2 bin 858 şahıs sorgulanırken, 218 okul servisi, 94 park ve bahçe kontrol edildi. 382 araç kontrol edilirken, 5 araca değişik ihlallerden 540 TL ceza tatbik edildi. 350 işyeri,

299 okul çevresi kontrol edildi. Değişik suçlardan aranan 14 şahıs yakalandı. 1 şahsa kabahatler kanununa aykırı davranmaktan idari para cezası tatbik edildi.

Haber: Burhan Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103