“Parti Kültürüne yakışan bir yarış oldu”

“Parti Kültürüne  yakışan bir yarış oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından CHP İl Başkanı Esat Şengül, kongrelerle ilgili değerlendirme yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İlçe kongrelerinin tamamlanmasını ardından gözler 26 Aralıkta gerçekleştirilecek olan İl kongresine çevrildi. CHP İl Başkanı Esat Şengül, tamamlanan ilçe kongrelerini değerlendirdi. Şengül, “Öncelikli olarak tüm ilçelerdeki yaşadığımız kongreler bir Cumhuriyet Halk Partisi adabı içerisinde sükûnetle partililerimizin de yoğun ilgisiyle tamamlandı. Bu noktada tüm partililerimize üyelerimize kongre delegelerimize teşekkür ediyorum” dedi. 26 Aralıkta düzenlenecek olan İl Kongresinde tekrar başkan adayı olup olmayacağı hakkında bilgiler veren Şengül, “En çok merak ettiğiniz şey il kongresinde aday olup, olmayacağım konusu ama siyasette hiçbir kimse ben tek başıma adayım, ben varım diyemez. Aynı şekilde ben yokum da diyemez. Biraz politik bir cevap ama partimin bana öğrettiği şey budur” ifadelerini kullandı.

‘CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NEYAKIŞAN BİR YARIŞ OLDU’
Gerçekleştirilen kongrelerin parti kültürüne yakışan bir yarış olduğunu ifade eden Şengül, bu olgunluğu gösteren partililere de teşekkür etti. Şengül, “Öncelikli olarak tüm ilçelerdeki yaşadığımız kongreler bir Cumhuriyet Halk Partisi adabı içerisinde sükûnetle partililerimizin de yoğun ilgisiyle tamamlandı. Bu noktada tüm partililerimize üyelerimize kongre delegelerimize teşekkür ediyorum. Seçilen ilçe başkanlarına hayırlı olsun temennisini belirtmek istiyorum. Özel sebeplerden dolayı bu dönem ilçe başkanlığı görevinden ayrılan arkadaşlarıma da vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Sadece merkezde ki 2 ilçemizde 2 liste şeklinde seçimlere gidildi. Gerek Onikişubat İlçesinde gerekse Dulkadiroğlu İlçesinde. Burada da kazanan adaylara ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerimi iletirken yarışta iyi bir mücadele verdikleri halde yarışı kazanamayan diğer adaylarımıza da aynı şekilde teşekkürlerimi sunuyorum. Büyük bir olgunluk içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasiyi yaşatma kültürüne uygun olarak bir yarış ortaya koydular. Benim için önemli olan bu yarışın sükûnetle kırılmadan dökülmeden tamamlanmış olmasıydı. Hepsi de bu olgunluğu gösterdi. Onun için partililerimle adaylarımızla kazananıyla kaybedeniyle hepsiyle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Listelerle ilgili birçok arkadaşımız gönül koyabilir. Ama benim öteden beri işaret ettiğim bu bir bayrak yarışı hiçbirimiz için kalıcı değil. Bu bayrak zaman zaman el değiştirebilir. El değiştirdiği noktada da gelen yöneticilere düğmemizi ilikleyip onların emrinde çalışmamamız bir parti kültürüdür. Bu şekilde tamamlanmış bir yarıştan sonra 26 Aralıkta il kongresi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

‘YÖNETİCİLERİN DÜŞÜNCELERİNİ ALMADAN TEKRAR VARIM DİYEMEM’
Geçmişte görev yapmış birçok yöneticilerin düşüncelerini almadan tekrar aday olmayacağını söyleyen Şengül, konuşmasının devamında şunları dedi: “Aynı şekilde İl kongresinin de bir sükûnet içerisinde katılımcı bir anlayışla kongreyi bir bayram şenliğine dönüştüreceğiz. Bu noktada da iş başında ki yönetimlerin eksiğini yanlışını hatasını gelip kongre salonunda anlatmalarını ve eleştirmelerini arzu ediyorum. Çünkü kol kırılır yen içinde kalır, mantığıyla kongreler, danışma kurulu toplantıları bunun için yapılır. Partililerimizden isteğim seçilen yöneticilere, ilçe başkanlarına ve il başkanına sahiplenmeleri ve eksiğini gelip danışma kurulu toplantılarında ve kongrelerde anlatmalarını istiyorum. En çok merak ettiğiniz şey il kongresinde aday olup, olmayacağım konusu ama siyasette hiçbir kimse ben tek başıma adayım ben varım diyemez. Aynı şekilde ben yokum da diyemez. Biraz politik bir cevap ama partimin bana öğrettiği şey budur. Her ne kadar partimin il başkanı olsam da 11 tane ilçe başkanımız ve onların değerli yöneticileri var. 229 tane il başkanlığında oy kullanacak olan delege arkadaşlarımız var. Geçmişte görev yapmış birçok yöneticilerimiz var. İlimiz genelinde kanaat önderlerimiz var bunların tümünün düşüncesini almadan ben tekrar varım diyemem. Tüm ilçelerde sükûnetle Cumhuriyet Halk Partisi duruşuyla kongreleri tamamladık.” 
Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner103