banner117

ÖZTUNÇ: “YA HALKIN BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEKSİNİZ YA DA AĞALARIN BEYLERİN!..”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kahramanmaraş Milletvekili ve Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, binlerce memleket sevdalısının doldurduğu miting alanında Çağlayanceritlilere seslenerek, “Saygıdeğer hemşerilerim; ben halkın sözünün yönetimde olduğu bir belediye için çalışıyorum, başkaları gibi ağalar beyler için değil. Ya halkın belediye başkanını seçeceksiniz, ya da ağaların beylerin!..” dedi.

ÖZTUNÇ: “YA HALKIN BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEKSİNİZ YA DA AĞALARIN BEYLERİN!..”

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere artık sayılı günler kala sandıktan Başkan olarak çıkmasına kesin olarak bakılan Atom Karınca Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesinde yaklaşık 8 bin kişinin hınca hınç doldurduğu meydanda memleketlisine seslenerek Büyükşehirde kendisine, Çağlayancerit’te de Millet İttifakı adayı Nazım Engizek adına oy istedi.

“YA HALKLA İÇ İÇE BİR BAŞKAN YA DA…”

Alanın tıklım tıklım dolduğu mitingde kimi vatandaşlar balkonlardan coşkuya ortak olurken, yoğun ilgi nedeniyle seçimlerin hemen öncesi olukça neşeli olduğu gözlenen Öztunç, sık sık sloganların atıldığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

 “Saygıdeğer hemşerilerim; ben halkın sözünün yönetimde olduğu bir belediye için çalışıyorum, başkaları gibi ağalar beyler için değil. Ya halkın belediye başkanını seçeceksiniz, ya da ağaların beylerin!.. Ya benim gibi halkla iç içe, sokaktan ayağını çekmeyen bir belediye başkanı seçeceksiniz ya da buz dolabı gibi soğuk, halktan oldukça kopuk bir belediye başkanı seçeceksiniz. Milletvekili olmadan çok önceleri ve sonraki süreçte Kahramanmaraş için yaptıklarımı herkes biliyor. Halkın içinden gelen, sokağı iyi tanıyan, köyleri isim isim bilen biriyim.  Biz sıcakkanlı insanlarız, sorunların çözümünde de partili partisiz ayırt etmeden güler yüzle memleketimize hizmet etmeyi vaat ediyoruz. Kahramanmaraş’ın hak ettiği değeri artık görmesi için oy istiyoruz. Seçimlerde ya sizden biri olan Atom Karınca’yı seçeceksiniz ya da Kahramanmaraş’a daha 3 ay önce gelmiş Hayrettin Güngör’ü. Hayrettin Bey Kahramanmaraş’ı tanıyana kadar maalesef 5 yıl geçer!”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER