Özel İdare esnafının kış öncesi yetkililerden bir isteği var!

Kahramanmaraş’ta sürekli olumsuzluklarla gündeme gelen Özel İdare İş Merkezi’nin esnafları, kış ayı öncesi binanın çatısının onarılması ve yaşanabilecek göllenmelere karşı yeni mazgallar açılmasını istiyor.

Özel İdare esnafının kış öncesi yetkililerden bir isteği var!

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi’ne bağlı olan Trabzon Caddesi üzerinde bulunan ve dünyanın en saçma binası olarak nitelendirilmesine karşın birçok resmi ve özel kurumu bünyesinde barından Özel İdare İş Merkezi’nin esnafları, yaklaşan kış ayları öncesi bir kez daha sorunlarla gündeme gelmek istemiyor. Özellikle kentte meydana gelen en ufak yağışta cadde düzenlemesi sonrası çevresinde bulunan mazgalların kaldırılmasıyla sık sık su baskınlarıyla zor duruma düşen esnaflar, bu kış da su baskını yaşamamak amacıyla yetkililere sesleniyor. Özel İdare İş Merkezi’nin eski bir bina olmasının yanı sıra tavanındaki açıklıklar nedeniyle yağmur sularının direk zemin kata inmesi, bu alanın da göllenmesine neden oluyor.

Esnaflar, Özel İdare İş Merkezi’nin tavanının onarılmasını ve yeni mazgalların açılmasını yetkililerden istiyor.

 (Haber: Selma Erdemgür)

YORUM EKLE
YORUMLAR
bg
bg - 6 ay Önce

Büyükşehir belediyesi' ne geçtikten sonra Özel İdare Binası viraneye dönüştü, Binanın merdivenlerinden gelen idrar kokusu caddeden geçerken bile hissediliyor. Her yer pis bakımsız güvenlik yok tinerci çocuklar cirit atıyor.

MARAŞLI
MARAŞLI - 6 ay Önce

Herşeyi devletten beklemeyin ekmek teknenize su alıyorsa bi zahmet aranızda 50 ser lira koysanız yapılır

SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103