banner117

Onikişubat’ta camiler Ramazan boyunca gül kokacak!

Hanefi Mahçiçek öncülüğündeki Onikişubat Belediyesi, Ramazan ayının gelmesi nedeniyle camileri gül kokusuyla donattı. İlçede bulunan camiler Ramazan ayı boyunca Peygamber Efendimizin sembolü olan ‘gül’ kokacak.

Onikişubat’ta camiler Ramazan boyunca gül kokacak!

Onikişubat ilçe sınırlarında bulunan camilerin hem bakımını hem de temizliği noktasında din görevlileriyle eş değer sorumluluk üstlenen Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, mübarek günler ve özel gecelerde yaptığı gül suyu uygulamasını Abdülhamit Han Camii’nde sürekli hale getirmişti. Eşsiz mimarisiyle Kahramanmaraş’ın simge eserlerinden biri haline gelen ve görenlerin hayran kaldığı Abdülhamit Han Camii, sadece mübarek günlerde değil her gün gül kokuyordu. Onikişubat Belediyesi’nin gül suyu uygulaması başta Abdülhamit Han Camii cemaatinin büyük beğenisini kazanırken, belediyeden sevindirici bir haber geldi. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki birçok camide de gül suyu uygulaması yapıldı. Böylelikle Onikişubat İlçesi’nde bulunan camiler Ramazan ayı boyunca 7/24 gül kokacak. Uygulamayla camilere giren cemaati de adeta huzur kaplayacak.

“İNSANLARIMIZ HUŞU İÇİNDE NAMAZLARINI KILSIN İSTİYORUZ”

Hemşehrilerinin daha ferah ve huzurlu bir ortamda ibadet etmeleri için çalıştıklarını belirten Mahçiçek, şu ifadelere yer verdi; “On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına  girmenin mutluluğu ve şükrü içerisindeyiz. Dinimizde ayrı bir yeri olan bu ayda ibadetlerimize, yardımlarımıza, paylaşımlarımıza ve kardeşliğimize daha da ehemmiyet veririz. Biz de bu münasebetle camilerimizde ibadetlerini yapacak olan hemşehrilerimizin güzel kokular eşliğinde huşu ile namaz kılmaları için; Abdülhamithan Cami, Acemli Cami, Ali Özge Cami, Batıpark Cami, Bediüzzaman Cami, Bertizliler Cami, Arasa Cami, Delilalili Cami, Devecili Cami, Dumlupınar Cami, Elife Hatun Cami, Etikent Mustafa Sabancı Cami, H.Hasan Gezginç Cami, Hacı Ramazan Cami, Halil Çavuş Cami, Hz.Ebubekir Cami, Hz. Hamza Cami, Hz. Ukkaşe Cami, Medine Cami, Necip Fazıl Kısakürek Cami, O.Sadi Kazancı Cami, Prof. Dr. Mahmud Esan Coşan Cami, Ravza Cami, Saçaklızade Cami, Yeşilevler Hacı İbrahim Kral Cami, Yunus Emre Cami, Zekeriya Tanrıverdi Cami, Hacı Hüseyin Kara Cami ve Boğaziçi Cami içlerini gül kokusuyla kokulandırdık. Camiye gelen hemşehrilerimizin beğenisi ile karşılaşan ekiplerimiz, çalışmalarına gayretle devam ediyorlar. Ramazan ayının tekrar tüm hemşehrilerimize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER