Onikişubat’a Kapsamlı Bir İmam Hatip Okulu İnşa Ediliyor

   Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İmam Hatip Okul müdürleri ile Avşar Mahallesi’nde bulunan Bisiklet ve Yürüyüş Parkuru sosyal tesisinde buluştu. Merkeze yapılacak olan proje İmam Hatip Okulu’nun da müjdesini verdi.

Onikişubat’a Kapsamlı Bir İmam Hatip Okulu İnşa Ediliyor

  Başkan Mahçiçek, İmam Hatip Okul müdürleriyle yemek eşliğinde sohbet edip, belediye olarak yaptıkları ve yapacakları İmam Hatip Okulları hakkında bilgiler verdi.  “Fiziki olarak her şeyi yapıyoruz, üç buçuk senede yapılamayanı yaptık. Özellikle kırsalımızda, köylerimizde neredeyse eksiğimiz kalmadı yüzde 90 tamamladık, merkezde de eksiğimiz kalmadı. Ama bizler için yol, parke, asfalttan çok daha önemlisi, her sene üç-beş tane gencimizi, çocuğumuzu, bizim insanımızı kazanabilirsek bizim için çok daha önemlisi odur. Pek çok öğrencimiz var, bunların içerisinden yüzde on, yirmi, otuz her ne kadar olursa olsun, ne kadar kazanabilirsek bu ülkenin geleceği o kadar güzel olacak demektir. Bu bağlamda, bu ülkenin çocuklarının daha iyi atmosferde daha iyi yetişebilmelerini temin bakımından İmam Hatip okullarımızı kırsala yaptık. Şehrin içinde de yapacağız İnşallah. Yanlarında yurtlarıyla birlikte yaptık o okulları, kırsalı seçmemizin nedeni orda ki çocuklar ya okuyacak ya da sanayiye gidip çırak olacak. Ortaokul dahi olsa oradaki manevi havayı alırsa, çıraklığa da gitse o ahilik edebini, erkanını uygulayacaktır” diye konuştu.   Çocukların okumaları gerektiğini ve bu konuda yardımcı olmak için özellikle kırsala İmam Hatip Okulları yaptıklarını belirten Başkan Mahçiçek, çocukların kötü alışkanlıklara bulaşıp, kötü çevrelerden uzak tutmak istediklerini söyleyerek yaptıkları imam hatip okulları ve merkeze yapılacak proje imam hatip okulunun da müjdesini verdi.  “Stratejik olarak kırsalları seçtik. Kalacak yer temin bakımından da hepsine yurt yaptık. Ilıcayı ve Dönüklüyü seçtik, etrafında birçok köyler vardı çünkü köyleri orda toplayabilirdik. Önsen’e yaptık, orada bir hinterland vardı orada toplayacaktık. Ama orada ki Önsene, Dönüklü ve Döngele’yi Kale’de toplayalım dedik, orayı da Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak yaptık. Tekir’in temelini attık, başladık. 7. İmam Hatip Okulumuzda merkezde yapacağımız proje imam hatip olacak. Türkiye’de ki proje imam hatiplerin en güzelini yapacağız. Kapalı spor salonu ile yüzme havuzlarıyla, dil ve sanat akademisiyle yani mükemmele yakın bir okul yapacağız. Çocukları okutup, yetiştirirsek bu ülkeyi bizden daha iyi yönetecekler, yetiştiremezsek bu ülkenin yönetiminde hep zaaf olacak, hep iyi noktalara gidemeyeceğiz. Her zaman birinci sınıf yetiştirelim. Her şeyin en iyisi olsunlar. Biz bu okul hayatında çocukları motive edemezsek hiçbir şey olmaz” dedi.

  Bu ülkenin çok daha fazla sayıda nice Tayyip Erdoğan’lar çıkartmalı diyerek bu konu da gayret ettiklerini belirten Mahçiçek:  “7 tane okul yapacağız, 5 tanesini yaptık, 2’sine başlayacağız. 62 tane köye bilgi kültür evi yaptık. Orada öğretmenimiz ve imamımız var, bu arkadaşlarımız oraları kullanırsa, çocukları oralarda toplayıp, eğitirse o çocuklar daha iyi yerlere gelecek İnşallah. 5’li setler halinde okullara kitap dağıttık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bu senede çalıştık yakın zamanda 50- 55 Bin tane kitap alacağız. İnşallah tekrar dağıtacağız. Bu sene 1-2 ay içerisinde 4 noktada ücretsiz üniversite hazırlık kurslarımız başlayacak. Elimizden geldiği kadar bu alanda gayret ediyoruz. Bu ülke, bu gayretin neticesinde lider olabilecek, artık bu ülke Tayyip Erdoğan’lar dan çok daha fazla çıkartması lazım İnşallah. Bir İmam Hatipli olarak bu ülkenin geleceği bize bağlı, diğer okullarımızı küçük gördüğümüzden değil ama İmam Hatipli başkadır. Ülkenin geleceği çok daha parlaktır. Belediye olarak bu noktada elimizden gelen gayreti de göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner145

banner144