banner203

Onikişubat ile Ksü arasında EXPO 2023 protokolü imzalandı

Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) arasında Expo 2023 için protokol imzalandı.

Onikişubat ile Ksü arasında  EXPO 2023 protokolü imzalandı

Kahramanmaraş’ın ulusal ve uluslararası düzeyde marka projesi olan Expo 2023 için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek öncülüğünde her geçen artarak devam eden protokol anlaşmalarına bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda Onikişubat Belediyesi ile Sütçü İmam Üniversitesi arasında Expo 2023 projesinin geliştirmesi noktasında imza protokolü gerçekleştirildi. Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen imza protokolüne Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ile ilgililer katıldı.

“YAPTIĞIMIZ TÜM FAALİYETLER KAHRAMANMARAŞ İÇİN”
İmza öncesi konuşan Başkan Mahçiçek şu ifadelere yer verdi: “Kahramanmaraş’ımızın turizmine, ekonomisine, tanıtımına çok değerli katkıları olan EXPO 2023 projemizin üniversite tarafıyla ilgili olan kısmı için rektörümüzle bir aradayız. Expo şehrimizi çok üst noktalara taşıyacak olan bir proje. Uluslararası projeler artık futbol müsabakalarıyla sınırlı değil. Birkaç günlük de değil EXPO projemiz, 193 gün süreyle devam edecek. Bizim en büyük eksiğimiz olan tanıtımımıza, şehrimizin refah seviyesinin yükselmesine ve ekonomisine ciddi katma değer sağlayacak bir proje. Bu bağlamda üniversitemiz de çok ciddi hizmetler sunacak. Bu sene çeşitli konferanslar düzenleyerek hem ulusal hem de uluslararası düzeyde üniversitemizin EXPO’muza davetini sağlayarak hem de EXPO döneminde kurgulayacağımız yarışmalarla ilgili jüri olarak değerli katkıları olacak. Çok önemli çalışmalar icra edecek üniversitemiz de teveccüh gösterdiler sağ olsunlar. Rektörümüz de yardımcıları da buradalar. Yaptığımız tüm faaliyetler Kahramanmaraş için. İnşallah şehrimizi bu çapta projelerle buluşturarak çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Değerli Rektörlerimize Belediyemiz adına bizimle işbirliği noktasında gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. Şehrimiz için de güzel çalışmalar olacağına inanıyorum.”

“EXPO 2023 FUAR ALANINDA ÜNİVERSİTEMİZE STANT TAHSİS EDİLECEK”
KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ise şöyle konuştu: “Üniversitemiz; ilmi, tanıtım, kültürel ve diğer eğitim-öğretim alanlarında şehrimizin göz bebeği bir kurumu. Şehrin bütün projelerinin ve meselelerinin içerisindeyiz üniversite olarak. Bilindiği üzere EXPO 2023 projesi ile Kahramanmaraş’ın bir dünya şehri olduğunu herkese göstermiş olacağız. Onikişubat Belediyemizle Uluslararası Bahçecilik sergisi protokolünü imzalamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu protokol kapsamında biz üniversite olarak EXPO 2023 projesinin tanıtımında ve protokolde yazan görevleri yerine getireceğiz. Üniversitenin imkânları şehrin imkânlarıdır. Şehrin her meselesi de üniversitemizin meselesidir. Üniversitemizin kongre merkezleri var çeşitli toplantı salonlarımız var, inşallah burada EXPO 2023’ü tanıtmak üzere Belediyemizle birlikte burada bilimsel çalışmalar, kongreler, sempozyumlar, söyleşiler gerçekleştireceğiz. Bilimsel toplantılarda jüri desteği vereceğiz. İşletmeden iktisada, eğitimden sağlığa, ziraatten ormana kadar bütün bölümler bulunmakta. Gerçekten çok önemli bilim insanlarımız görev yapmakta. Bu bilim insanlarımızla birlikte jürilerde aktif görev alacağız. EXPO 2023 Fuar alanında üniversitemize stant tahsis edilecek. İnanıyorum ki EXPO 2023 projesinde ve yaptığımız protokolle ekonomisinde, turizminde, kültüründe, tanıtımında çok ciddi bir atılım hatta bir devrim yaşanacak diyebilirim. Şimdiden bu protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner205