banner117

Müge Anlı’dan Kahramanmaraş’a destek

Ünlü televizyoncu Müge Anlı’nın başlattığı "Müge Anlı ve Dostları Mobil Aşevi" projesiyle satın alınan 24 Mobil Aşevi’nden biri Kahramanmaraş Kızılay Şubesi’ne kazandırıldı. İzleyici bağışlarıyla başlatılan iyilik hareketi kentteki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.

Müge Anlı’dan Kahramanmaraş’a destek

Türkiye'de sayısız faali meçhul cinayeti aydınlatan, birçok kaybı sevdikleriyle kavuşturan Araştırmacı, Gazeteci Müge Anlı, sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz Ramazan ayında Türk Kızılay ile güzel bir iş birliğinin altına imza atarak aşevi bağış kampanyası düzenleyen Anlı, kampanya kapsamında izleyicilerinden destek alarak 5 tanesi mobil olmak üzere Kızılay’a toplam 7 aşevi bağışlamıştı. Müge Anlı bu yıl da hayata geçirdiği projesi çerçevesinde 24 Mobil Aşevi’ni daha Türk Kızılay’ına kazandırdı. Bu bağlamda bağışlanan 24 Mobil Aşevi’ni Türk Kızılay Genel Başkanlığı Türkiye’deki çeşitli şubelerine dağıtırken, bu şubelerden birisi de Kahramanmaraş oldu. İhtiyaç sahibi insanlara daha fazla hizmet verecek olmanın heyecanını yaşayan Türk Kızılay Kahramanmaraş Şubesi de kendilerine tahsis edilen Mobil Aşevi’ni Ankara’ya giderek, Kahramanmaraş’a getirdi.

“MÜGE ANLI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kahramanmaraş Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Ertürkmen, envanterlerine kattıkları Mobil Aşevi’ne ilişkin şu ifadeler yer verdi: “Müge Anlı ve dostlarının desteği ile satın alınan mobil aşevini Türk Kızılay Kahramanmaraş Şubesi olarak teslim aldık. Bu araç gerek Afet dönemlerinde, gerekse normal zamanlarda ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde uzun yıllar kullanılacak. Kandil günlerinde, önemli günlerde Ramazan ayında bu aracı yoğun olarak kullanacağız. İftar sofralarını aş taşıyacağız. Teşekkürler Müge Anlı, Teşekkürler Müge Anlı dostları.”

(Haber: Abdulsamet İspir)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205