MİNİKLER SÖYLEDİ, AİLELERİ DİNLEDİ

Kahramanmaraş’ta Özel Öz Derya Koleji’nin anasınıfı öğrencileri tarafından ‘Şiir Gecesi Etkinliği’ düzenlendi. Oldukça renkli görüntülere sahne olan programda minikler şiir söyledi, aileleri dinledi.

Kent eğitimine verdiği destek ve sunduğu hizmet ile Kahramanmaraş eğitiminin kabuğunu kırmasında öncü rol oynayan okullardan biri olan ve yetiştirdiği yüzlerce, binlerce başarılı öğrenciyle nam salan Özel Öz Derya Koleji’nde minik öğrenciler için ‘Şiir Gecesi Etkinliği’ gerçekleştirildi. Okulun Tiyatro Salonu’nda düzenlenen programa anasınıfı öğrencilerinin aileleri katıldı. Sunuculuğunu İngilizce Öğretmeni Demet Konuşkarışık’ın yaptığı etkinlikte ana sınıfı öğrencileri ailelerinin karşısında kendileri için hazırlanan şarkıları söyledi. Sahnede gönüllerince eğlenen minikler, ailelerine de unutamayacakları bir gece yaşattı. Daha sonra henüz küçücük yaşlarına rağmen her biri Türk edebiyatına mal olmuş şiirleri ezberleyip, anne ve babaları karşısında çok güzel bir şekilde okuyan Özel Öz Derya Koleji’nin anasınıfı öğrencileri, yüzlerindeki masumlukla salonu dolduran onlarca aileye duygu dolu anlar yaşattı. Yarışlar yapıldı, şarkılar söylendi. Oldukça güzel bir ortamda gerçekleştirilen etkinliğe Özel Öz Derya Koleji Kurucu Müdürü Alişan Türköner’de katıldı.

ÖYLE GÜZEL ŞİİRLER OKUYORLAR Kİ…”
Programda konuşan Özel Öz Derya Koleji Müdürü Mehmet Fatih Erdoğan, şunları kaydetti: “Anasınıfımızın eğitim görevlisi Saadet Hanımefendi bana, “Müdürüm 5 Ocak akşamı bir şiir dinleti programı yapmak istiyorum. Ne dersiniz” dedi. Bende, Hanımefendi 3-4 yaşındaki bu yavrularımızla ne okuyacağız. Hangi şiirleri seslendireceğiz. İyi düşündünüz mü dedim. Baktım çok emin. Peki, hocam siz istedikten sonra biz sizin emrinizdeyiz. Yavrularımızla programa başlayalım dedim. Sonra yavrularımızın provalarını izlerken öyle güzel şiirler okuyorlar ki inanın duygulandım. Çünkü biri çıkıyor, “Memleket” şiiri okuyor. Diğer çıkıyor “Sakarya”nın bir bölümünü okuyor. Bir başka güzel kızımız ‘Sakarya’ şiirinin kaldığı yerden devam ediyor. Harika şiirler okuyorlardı. Tabii şiirsiz, sanatsız bu sahnesiz bir yaşam olmaz. Bu sahnelerin kralı aramızdan ayrıldı. Münir Özkul hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Tüm çocukluğumuz onun o güzel esprileriyle geçti. İyi ki okullar var. İyi ki okulların bu sahneleri var.”

Haber: Emre Akkış/Burhan Karagöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET ÇOLAK/ MD YRD.
MEHMET ÇOLAK/ MD YRD. - 10 ay Önce

ANA SINIFIMIZIN MİNİK ÖĞRENCİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM..

SIRADAKİ HABER

banner100

banner98