MİLLET BAHÇESİ’NDE İLK ‘EVLENME’ TEKLİFİ

Kahramanmaraşlı Jandarma Uzman Çavuş Hakan Çekiç, bir yıl önce tanıştığı kız arkadaşı Derya Kabak’a, Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi olan Kahramanmaraş 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde sürpriz hazırlayıp evlenme teklifinde bulundu. 15 Temmuz Millet Bahçesi ilk kez evlilik teklifine ev sahipliği yaptı.

MİLLET BAHÇESİ’NDE İLK ‘EVLENME’ TEKLİFİ

AK Parti’nin seçim beyannamesinde bütün illere yapılması planlanan ve uzun süredir Türkiye’de gündemde olan Millet Bahçesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un öngörüsüyle diğer şehirlerden önce kente kazandırılmıştı. Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi olan Kahramanmaraş 15 Temmuz Millet Bahçesi, geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun örnek gösterdiği Kahramanmaraş 15 Temmuz Millet Bahçesi, geçtiğimiz gün sürpriz evlilik teklifine ev sahipliği yaptı. Kahramanmaraşlı Jandarma Uzman Çavuş Hakan Çekiç, yaklaşık bir yıl önce tanıştığı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Beden Eğitimi öğrencisi Derya Kabak’a sürpriz hazırlayıp, 15 Temmuz Millet Bahçesi içerisinde bulunan Millet Çay Bahçesi’nde evlenme teklifinde bulundu. Derya Kabak’tan önce evlilik teklifi yapacağı alana gelen Çekiç, ilk olarak “Zaman ile, dua ile gelirmiş beklenen, hayatıma, ömrüme hoş geldin, kabul olmuş en güzel duamsın” yazılı pankartı alana astı. Daha sonra Derya Kabak’ın gelmesiyle birlikte havai fişekler atılırken, Kabak büyük şaşkınlık yaşadı. Hakan Çekiç ardından Derya Kabak’a evlilik teklifini yaptı. Kabak, evlilik teklifini kabul ederken, çift canlı müzik eşliğinde dans etti.

MİLLET BAHÇESİ EVLİLİK İÇİN GÜZEL BİR MEKAN”

15 Temmuz Millet Bahçesi’nin çok güzel olduğunu ve evlilik teklifini orada yapmak istediğini belirten Hakan Çekiç, “Yaklaşık bir yıl önce tanışmıştık, komşumuz zaten, akraba sayılıyoruz. Tanıştıktan sonra da burada evlilik teklif ettim. Yaklaşık bir hafta sonda da İnşallah nişanımız olacak. Evlilik teklifini yapmak için burayı düşünmemin sebebi çok güzel yapmaları, parkın çok güzel olması. İsmi de bizim için çok önemli 15 Temmuz Millet Bahçesi, evlilik teklifi için çok güzel bir mekan olarak gördüm, her şey çok güzel” dedi.

HEYECANDAN DİLİM TUTULDU”

Büyük bir şaşkınlık yaşayan Derya Kabak ise, “Benim için çok güzel ve çok harika bir sürpriz oldu, hiç tahmin etmiyordum, hiç haberim yoktu. Bu duygu anlatılmaz, yaşanır. Ömür boyu da unutmayacağım, heyecandan dilim tutuldu. 15 Temmuz Millet Bahçesi’ne ilk defa geldim, kapıdan ilk girişimde çok etkilendik, gerçekten çok güzel bir park olmuş. Böyle bir yerde evlilik teklifi almak beni çok mutlu etti. Benim için çok güzel bir anı oldu” ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103