banner117

MHP ‘SİFTAH’ GELENEĞİNİ YAŞATIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı tarafından, esnafa içinde 1 lira bulunan zarflarla siftah parası dağıtıldı.

MHP ‘SİFTAH’ GELENEĞİNİ YAŞATIYOR

Fatih Sultan Mehmet döneminden beri devam eden, ancak günümüzde unutulan ‘Siftah’ geleneğini MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı yaşatmaya çalışıyor. MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı, hafta sonu sabah erken saatlerde esnafları gülümsetmek için küçük siftahlarda bulundu. Zarf ile bırakılan siftahlarda “Bugün siftahınızı bizden yapın istedik. Tüm esnafımıza hayırlı işler, bol kazançlar dileriz. Siftah bizden, bereketi Yüce Mevla’dan olsun “ notu dikkat çekti. Esnafın yüzünü gülümseten uygulama, esnaflardan ve halktan tam not aldı.

SİFTAH, GÜNÜN İLK KAZANCI VE İLK ALIŞVERİŞİN SEMBOLÜDÜR

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Emrah Satıcı, yaptığı açıklamada, kampanyanın esnaf tarafında da ilgiyle karşılandığını söyledi. Kampanya kapsamında içinde 1 lira bulunan zarfları esnafa siftah amacıyla dağıttıklarını belirten Satıcı, "Siftah, günün ilk kazancı ve ilk alışverişin sembolüdür. Nasıl ki Osmanlı'da, siftah yapan esnaf müşterisini henüz siftah yapmayan esnafa yönlendirerek bir dayanışma içerisinde bulunmuş ise bizler de esnafımıza ‘Bugün siftahınızı bizden yapın istedik' diyoruz. Allah, hepsine helal ve bereketli kazançlar nasip eylesin" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner144