banner117

Mahçiçek, “Şehir merkezinde ne varsa kırsalda da o olacak”

Mahçiçek, “Şehir merkezinde ne varsa kırsalda da o olacak”
Onikişubat Belediyesi, ilçenin kırsal kesimlerini Bilgi ve Kültür Evleri ile donatmayı sürdürüyor. Bu bağlamda yapımı tamamlanan Karadere, Küçüksır ve Büyüksır Mahalleleri’nde Bilgi ve Kültür Evi düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Onikişubat Belediyesi, ilçenin tüm kırsal noktalarını, Bilgi ve Kültür Evleri ile donatıyor. Kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların hemen her türlü sosyal aktivitelerinin yanı sıra, çocuklar için de bilgi ve kültür yuvaları haline gelmesi için yapılan Bilgi ve Kültür Evleri’nin açılışları devam ediyor. Bu bağlamda Onikişubat Belediyesi, yapımı tamamlanan Karadere, Küçüksır ve Büyüksır Mahallesi Bilgi ve Kültür Evleri’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. Düzenlenen törende konuşma yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Onikişubat Belediyemiz cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetleri yaptı. 35 bin metrekare Karadere Mahallesi’nde parke yol yaptık. 15 bin metrekarede bu yıl yapacağız. İnşallah Karadere Mahallelimizi çamura bastırmayacağız. Okullarımızın içini de yaptık. Okullarımızın içine oyun takımları koyduk. Bunların hepsi 2 yılda oldu. İşte AK Parti belediyelerinin farkı burada. Karadere Belediyesi vardı ama o günkü imkânsızlıklardan dolayı arkadaşlarımız size bu hizmetleri getirememişlerdi.  Bugün şehirde ne varsa Karadere’de o var. Ama bizim eksiğimiz milletimizin başına gelen bu şeyleri çabuk unutuyoruz” dedi. Programa AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Fırat Görgel ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

‘BİR TARAFTAN HÜKÜMETİMİZ, BİR TARAFTAN BELEDİYELERİMİZ ÇALIŞIYOR’
14 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ülkede yaşanan olumlu gelişmeleri söyleyen Mahçiçek, Bir taraftan hükümetin diğer taraftan da belediyelerin ara vermeden çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. Mahçiçek, “AK Parti iktidarı yaklaşık 14 sene den bu yana sizlere hizmet etmek için görevde. Zaman çok çabuk geçiyor. AK Parti iktidarından önce bu ülkede özellikle dar gelirli insanlarımız hastaneye gittiğinde parası olmadığı zaman rehin kalıyordu. AK Parti iktidarı döneminde artık hastanelerde rehin kalma durumu kalmadı. Hastaneler hepimize ücretsiz oldu. Çok acil bir şey olursa Sağlık Bakanlığımızın helikopterleri alıp götürüyor. Çocuklarımızın önünde eğitim engeli kalmadı. Eskiden çocuklarımızı imam-hatiplere gönderdiğimiz zaman puanlarını keserlerdi. Ama şimdi böyle bir şey kalmadı. Bütün bu yasaklar kalktı. Bakın AK Parti iktidarı döneminde Kahramanmaraş Büyükşehir oldu. Bir taraftan hükümetimiz, bir taraftan da belediyelerimiz çalışıyor” şeklinde konuştu.

‘SIKINTILARIMIZDAN BİRİ ÇOCUKLARIMIZI OKUTMAMAMIZ’
Millet olarak sıkıntıların bir sebebi de çocukları okutmayışımız olduğunu ifade eden Mahçiçek, Artık bunların geride kalması gerektiğini ve çocukları okuttuğumuz takdirde o çocukların bu ülkeyi yöneteceğini belirtti. Mahçiçek, “Bu ülkeyi yönettikleri zaman sizi de yönetmiş olacaklar ve size de hizmet getirmiş olacaklar. Hep aynı insanlar yönetmeyecek bu memleketi bu zihniyet geçti artık. Bu ülkenin kalkınmasını istemeyen hem içeride düşmanlar var hem de dışarıda düşmanlar var. İkisi beraber el ele veriyorlar. Tekrar bizi eski kıtlık, yokluk günlerine döndürmek istiyorlar. Benim yaşımda olanlar 60 darbesini bilir. Ben 1960 darbesinde 7-8 yaşlarında çocuktum. O ihtilalde geldiler, bu ülkede ezanı Türkçeye çevirdiler. Kur’an kurslarını kapattılar, okutmaz hale getirdiler. Eğer bu 15 Temmuz’da ki darbe teşebbüsü başarılı olsaydı, belki o günleri tekrar yaşayacaktık” diye konuştu.


‘ALLAH’A ŞÜKÜR HER ŞEYİMİZ DAHA İYİ’
15 yıl öncesine göre tüm vatandaşların durumlarının şu anda daha iyi bir durumda olduğunu dile getiren Mahçiçek, şunları dedi: “Allah’a şükür her şeyimiz daha iyi. Evde bakılacak babamız, annemiz onlara baktığınız zaman bu devlet bize maaş veriyor. Bu ülkenin neyinden şikâyetçiydiniz de bu ülkenin çocuklarını çaldınız. İmtihanlarını çaldınız. Sonra bu çocukların kafalarını yıkadınız sonra bu çocukları bu ülkenin insanlarının kafasına bomba yağdırdınız. Hani Müslümanlık? Müslüman, Müslüman’a zarar verir mi? Ankara’da ki Özel Harekât Polislerimize bomba attınız 47’si aynı anda şehit oldu. Bu nasıl hizmet, bu nasıl bir Müslümanlık? Eğer 15 Temmuz’da bunlar kazansaydı şimdi bu ülkenin hiçbir şeyi kalmayacaktı. Ama Türkiye’de Allah’a şükür bir Cumhurbaşkanı, Başkomutan var. O Başkomutan çıktı ve , “Milletimizden daha büyük bir güç, daha büyük bir kuvvet yoktur, çıkalım sokaklara” dedi. TRT’yi askerin elinden bu millet aldı. İstiklal Savaşımızda olduğu gibi bu milletin elinde silahı var mıydı? Küçük bir çakısı bile yoktu. Ama göğsünde imanı vardı. Bu ülkeyi kurtarmak için ölürse şehitti ölmezse gaziydi. Bunların gönül kapısı açık gönlünde de imanı vardı. Vatandaşlarımız bu ülkeyi teslim etmeyiz dedi ve elhamdülillah ta teslim etmedi. Onlar muvaffak olsaydı biz bugün burada olamayacaktık.”


‘SIR BARAJINA 1 MİLYON 450 BİN TL HARCADIK’
Şehir merkezlerinde olan imkânların artık kırsal mahallelerde de olacağının müjdesini veren Mahçiçek, Sır Barajı’na 1 milyon 450 bin TL para harcadıklarını sözlerine ekledi. Mahçiçek, “Buralar önceden yolu yordamı olmayan bir yer gibiydi. Fakat bugün sır mahallelerindeyiz. Onikişubat ilçemize, Kahramanmaraş’ımıza bağlı bir mahalle haline geldi. Artık köy falan yok mahalle var. Bu da köyden mahalleye dönüşen yerlerde şehir merkezlerinde ne varsa bu mahallelerde de olacak demektir. Biz Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetleri 1 buçuk yılda yaptık. Tarihi sır mahallemize 45 bin metre kare kilit parke yol planladık. Bunun 25 bin mette karesinin yaptık. Bu sene kalan o eksik kısmı da tamamlayacağız. Önümüzdeki sene sır mahallemizde ki içinde yolları da tamamlayıp çocuklarımızın çamura basmamasını sağlayacağız. Okulları düzenlemek için çalışmalar yaptık. Bahçelerimizi düzenledik. Birde halı saha yaptık sır mahallemize. Çocuklarımız orda spor yapsın diye buraya konuşlandırdık. Sır barajına harcadığımız para 1 milyon 450 bin. Tarihte buraya bu kadar imkân gelmiş miydi? İşte esas mesele bizim çocuklarımızın okumasına engel olmak, bizim çocuklarımızın birer idareci olmasını engellemek. Çok şükür siz bu ülkede bizim seçtiğimiz insanlar yönetecek dediniz” ifadelerini kullandı.


‘ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN’
Düzenlenen açılışta konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir ise Türk Milletine 15 Temmuz akşamı Ankara’da, İstanbul’da Türkiye’nin her yerinde kafasında ülkeye ihanet olan pislikleri temizlemek için tankların, topların, tüfeklerin önüne kendilerini siper ettiklerinden dolayı teşekkür etti. Özdemir, “Onlar sizin çocuklarınızdı ve o çocukları yetiştirdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Bu milletin böyle evlatları oldukça, bunu yapanlar evlerinde kara kara düşünmekten başka bir şey yapamazlar.  Yaptıkları planların hepsi çok profesyonelce ve stratejik planlar ve uzman insanlarla çalışmışlar ama yaptıkları her plan millete tosladı. Bundan sonra da plan yaparken Türk milletinin cesaretini, kararlılığının, azminin, tevhit inancını göz önüne alarak plan yapacaklardır. Benim içim ve kalbim rahat çünkü bu millet ne zaman ayağa kalkması gerektiğini çok iyi biliyor. 15 Temmuz akşamı başımıza ne geleceği belli olmadığı zaman bile bu millet sokağa dökülerek iradesine sahip çıkmanın ne demek olduğunu gösterdi” dedi.


‘40 MAHALLEMİZDE BU HİZMET MEVCUT’
Onikişubat Belediyesi’ne bağlı 40 mahallede bu hizmetin mevcut olduğunu söyleyen Özdemir, şunları kaydetti: “Onikişubat belediyemiz bugün çok güzel bir projeye imza attı. Bildiğim kadarıyla da Onikişubat ilçemize bağlı 40 mahallemizde bu hizmet mevcut. Onikişubat AK Parti İlçe Başkanlığı yaptığım zamanda başkanımızla da konuşmuş ve köyden dönüşen mahallelerimizi merkez mahallelerin standardına yaklaştırmak için ne gerekiyorsa yapacağız demiştik. Görüyorum ki canla başla da bunun için çalışıyorlar.”


‘ÇOK ÖNEMLİ GÜNLERE TANIKLIK EDİYORUZ’
Millet olarak çok önemli günlere tanıklık ettiklerini belirten AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Fırat Görgel, sözlerinin devamında şunları söyledi:15 Temmuz gecesi yaşadığımız Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılmaya kalkışılan darbe girişimi sonucunda böylesine güzel bir günde bizleri sizlerle buluşturduğu için Hanefi Mahçiçek Başkanımızın şahsında tüm belediye çalışanlarımıza, Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Bugün bir kez daha yıkmak isteyenleri hep beraber görüyoruz. Biz bu kırsal mahallelerde bu güzel eserleri inşa ederken, asfaltlar dökerken, parkeler döşerken bir taraftan da bu girişimlerle memleket yıkanları görüyoruz. 15 Temmuz günü çok kara bir gece yaşadık. Hiç beklemediğimiz bir anda hainlerin FETÖ’nün TSK’nın içerisine giren küçük bir grubu hipnoz etmesiyle bu millete kurşun sıktırmasıyla karşılaştık. Rabbim inşallah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ama şunu özellikle ifade etmek istiyorum ki 15 Temmuz günü aynı zamanda çok önemli bir sınav verdik. Bizler saat 23.00 gibi darbe girişimi haberini alır almaz parti binamıza geldik ve şunu gördük. Saat 23.30 olmuştu ama binlerce insan partimizin önünde, binlerce insan valiliğin önünde bu milletin iradesine sahip çıktı. Cumhurbaşkanına sahip çıktı. Bu millet hainlere geçit vermedi. Bu millete ne kadar minnet duysak, ne kadar şükran duysak azdır. Biz 15 Temmuz günü bu kalkışmanın çok küçük bir grubun kalkışması olarak gördük ve bunu çok önemli olmadığını müşahede ettik. Ancak bugün geldiğimiz süreçte görüyoruz ki bu hain yapı devletimizin her kurumuna sinsi sinsi sızmış. Cumhurbaşkanımız büyük bir badirenin eşiğinden döndü. Genelkurmay Başkanımız büyük bir badirenin eşiğinden döndü ve bütün milletimiz büyük bir badirenin eşiğinden döndü.”

‘BİLGİ KÜLTÜR EVİ’Nİ SİZLER İÇİN YAPTIK’
Bilgi ve Kültür Evleri’ni vatandaşlar için yaptıklarını kaydeden Görgel, Nişan ve düğün olduğu zaman vatandaşların burada erkekler ayrı bayanlar ayrı yerlerde nişan ve düğünlerini yapabileceklerini söyledi. Görgel,“Taziye ihtiyaçlarını burada görebilecekler. Çocuklarımız buraya gelip çok rahat bir şekilde ders çalışabilecekler. Tesisimizin içerisinde kütüphanemizde mevcut. Çocuklarımızın da hepsini okutacağız. Yaşlılarımız burada gelip dinlenebilecek. Türkiye bir başkomutan var ve Türkiye onu seviyor o da milletini seviyor. Bu karşılıklı muhabbet devam ettiği sürece bu ülkenin sırtını kimse yere getiremeyecek. Getiremeyeceklerini de bir defa daha 15 Temmuz’da gördük.  Bu millet Allah’ın yardımı ile el ele kol kola verdiği zaman onların tümü de gelse bu millete zarar veremeyecekler. Ne ekonomimizde ne da başka bir şeyde zarar gördük. Eğer ki bizim yerimizde başka bir ülke olsaydı, onların insan hakları dedikleri şeyin boşa çıktığını görecektir. Asıl insan hakları bizdedir. Ülkelerinde küçük bir patlama olsa dahi uyuyamaz hale gelerek olağanüstü haller ilan ediliyor. Bu ülkenin insanları hemen kendini toparladı ve ekonomisini düzenledi. Hükümeti de görevinin başında. Bu millet iradesine her zaman sahip çıkmaya muktedirdir.  Maraş’ın kurtuluşunda silahımız olmadığı gibi 15 Temmuz’da da milletin silahı yoktu, ellerinde sadece bayrakları vardı. Bizim tank ve silahlarımızla bize saldırdılar ama bize tankların silahların da gücü yetmedi” ifadelerini kullandı.

Haber: Meliha Şeyda Akçakale

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER