banner203

Latif Doğan geceye damga vurdu

Kendine has tarzı ile gönüllerde taht kuran DEKA Müzik sanatçısı Latif Doğan, 'İbo Show'un konuğu oldu. Gerek söylediği türküler gerek danslarıyla stüdyoya renk katan Latif Doğan, enerjisi ile dikkat çekti.

Latif Doğan geceye damga vurdu

Star TV ekranlarında hafta sonu yayınlanan ve İbrahim Tatlıses'in sunduğu 'İbo Show' birbirinden değerli konuklarıyla Cumartesi akşamı izleyicilerin karşısına çıktı. 'İbo Show’un dün akşam yayınlanan programına, Nuri Sesigüzel, Kahtalı Mıçe, Bedia Akartürk, Latif Doğan ve Uğur Karakuş katıldı. İbo Show’un konukları arasında boy gösteren ünlü türkücü Latif Doğan, geceye damga vururken, birbirinden sevilen türkülerini seslendirerek sahne performansı ile izleyicileri kendine hayran bıraktı. Sosyal medya kullanıcıları, Latif Doğan’ın danslarına ve enerjisine övgüler yağdırırken, "Tüm yetkililere sesleniyorum. Bu ülkenin acil Latif Doğan Show'a ihtiyacı var" dedi.

MÜZİK SERÜVENİ DEKA’YLA BAŞLADI

Müzik serüvenine Kahramanmaraş’ta Arslan Deveboynu tarafından kurulan DEKA Müzik yapımcılık ile başlayan 2003 yılında çıkardığı ‘Küstüm’ adlı albümüyle milyonlarca kişinin gönlünde taht kurarak sevgisini kazanan ünlü sanatçı Latif Doğan, 29 Nisan 1967 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğdu. Babasını erken yaşta kaybetti ve kardeşlerine bakabilmek için erken yaşta iş hayatına atıldı. Dokumacılık, taksicilik, pazarlamacılık, araba tamirciliği gibi birçok işte çalıştı. Müzik kariyeri ise 11 yaşında katıldığı bir düğünde darbuka çalmasıyla başladı. Kazandığı parayla memleketinde bir radyo istasyonu ve bir kaset dükkanı açtı. Adının duyulması ile bölgesel televizyonlara konuk sanatçı olarak çağrılmaya başladıktan sonra katıldığı programlar sayesinde zamanla meşhur oldu. Latif Doğan, 1995-1998 yılları arasında dört yıl boyunca bir şov programı yaptı. 2000 yılında ilk kaseti Oyun Havası ve daha sonra da Kurtulayım Gitsin albümlerini piyasaya çıkardı ve bu albümlerden sonra nam kazandı. 53 yaşındaki Latif Doğan, Asıl çıkışını 2003 yılında çıkardığı Küstüm adlı albümü ile yakaladı. Sonra bu şarkının adıyla Küstüm Şov'u yaptı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner205