banner117

KONTROLSÜZ GEÇİŞLİ REFÜJ, KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR!

Kahramanmaraş-Kayseri yolunda Zirve Tekstil kavşağı olarak bilinen mevkii de yol ortasında bulunan refüjün kontrolsüz geçişe uygun olması kazaya davetiye çıkartırken, sürücüler ‘Ölüm yolu’ olarak ta adlandırılan bu yer için yetkililerden düzenleme istiyor.  

Bugüne kadar çeşitli nedenlerden ötürü çok fazla sayıda kazanın yaşandığı Kayseri Çevre Yolunda vatandaşlar bu kez farklı bir sorundan şikâyet ediyor. Zirve Tekstil kavşağı olarak bilinen ve iki yan yol iki de ana yol bulunan mevkii de refüjün kontrolsüz geçişli olmasından dolayı daha önce birçok kaza meydana gelmiş ve hem maddi hem de manevi olarak hasarlar oluşmuştu. Refüjün ana yol üzerinde kesik vaziyette olması sürücülerin özellikle geçişlerde kafalarını karıştırırken, kazaya olağanca davetiye çıkaran bu refüje şimdi yetkililer tarafından hangi adımların atılacağı merak konusu oldu.

“YETKİLİLERE ÇAĞIRIMDIR…”
Refüjün durumuyla ilgili gazetemize konuşan bir vatandaş, refüjün kontrolsüz geçişli olmasının kazaları arttırdığını ve bu yolun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Gazetemiz aracılığıyla yetkililere çağrı yapan vatandaş, “Bu refüj uzunca bir süredir bu halde ve burada gerçekten çok fazla kaza oldu. Vatandaşlar burada ya canından oldu ya da malından oldu. Ara sıra da olsa bende bu refüjü kullanmak durumunda kalıyorum ve inanın ki buradan geçerken çok tedirgin oluyorum. Ne bir işaret var nede bir tabela. Yetkililere çağırımdır; kontrolsüz geçişli bu refüj kapatılsın. Sürücüler yolun karşısına geçmek için gerekirse biraz daha mesafe kat etsinler ama bu refüjden geçmesinler” dedi.

Haber: Emre Akkış/Ahmet Güneçıkan

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üstgeçit yapilmali
Üstgeçit yapilmali - 10 ay Önce

Bu kavşağa üst geçit yapılıdır. Kayseri yönünden gelenler rman bölge yönüne ve orman bölgeden gelenler madalyalı kavşak yonune üst geçitten gecmelidirler

SIRADAKİ HABER

banner156

banner159