banner117

KIŞLIK MONT VE BOT YARDIMI ÇOCUKLARI MUTLU ETTİ

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde 350 ihtiyaç sahibi öğrenciye bot ve mont yardımı yapıldı. ‘İyilik Meleğim Olurmusun’ sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde yürütülen "Bir Mont, Bir Bot" kampanyasında temin edilen yardımlar Afşin İlçesine bağlı 6 Köy okulunda okuyan 350 ihtiyaç sahibi öğrenciye teslim edildi.

KIŞLIK MONT VE BOT YARDIMI ÇOCUKLARI MUTLU ETTİ

‘İyilik Meleğim Olurmusun’ sosyal sorumluluk projesi sayfası aracılığıyla alınan yardım kolileri köy okullarında dağıtılmak üzere okullara götürüldü. Hediyeler, Esence , Nadır, Arıtaş , Küçüktatlar , Bakraç , Sevin , Tanır köylerindeki ilk ve ortaokullarda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı. İlk defa hediye aldıklarını belirten öğrenciler, yardımları gönderen büyüklerine teşekkürlerini iletti.

Ayşe Bozkurt isimli öğrenci, ilk defa böyle güzel bir hediye aldığını söyledi. Ermağan, “Çok mutlu oldum bu güzel ayakkabıları bize gönderen abi ve ablalarımıza çok teşekkür ederim. İlk defa böyle bir hediye aldım” dedi. Cuma Çelik isimli öğrenci ise, kendilerini unutmayıp hediye gönderen ağabey ve ablalarına teşekkür etti.

Proje Somrulusu Kazım Aslan , öğrencilere ellerinden geldiği kadar destek sağlamak istediklerini söyledi. Aslan , “Her eğitim ve öğretim sezonunda, yoksul vatandaşların okul sıkıntılarını sona erdirmek için bu yardımlar yapılıyor. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımız okulların başlaması ile çocuklarının malzemeleri konusunda sıkıntı çekiyorlar. Bu konuda duyarsız kalmamaya devam ediyoruz. Bizde bir nebze olsun destek oluyoruz" dedi.

Eğitime önem vermesi nedeni ile birçok çalışma yaptığını vurgulayan Aslan , okulların fiziki gelişimi ve öğrencilerin iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri için destek çalışmalarına devam edeceklerine dikkat çekti. Sayfa olarak eğitimi ön planda tutmaya devam edeceğini ileten Aslan, "Eğitimi tek başına ilgili kurumlara bırakmak yerine Sosyal Sorumluluk Projelerinde destek çıkmasını önemsiyoruz. Biz sorumluluğu bir kuruma atıp geri çekilmektense eğitim kalitesinin artması için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda gelen talepleri de en iyi şekilde değerlendireceğiz" dedi.

Aslan son olarak ‘’ Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesine bağlı Esence , Nadır, Arıtaş , Küçüktatlar , Bakraç , Sevin , Tanır köylerindeki ilk ve ortaokullarda eğitim gören yaklaşık 350 öğrencimize Bu kış gününde bizlerden yardımlarını esirgemeyen Sayfamızın kıymetli takipcilerine yardımlarından dolayı çok çok teşekkür ederim. Projelerimiz sayesinde yardım ettğimiz Çocuk sayısı 2 bine ulaştı ben Buradan emeği geçen herkes şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER