KENTİN YENİ YAŞAM ALANI TANITILDI

Kar Yapı tarafından Kahramanmaraş’ta dikkat çekici farklı bir mimarisi olan Bornova Konutları’nın lansman toplantısı gerçekleştirildi.

KENTİN YENİ YAŞAM ALANI TANITILDI

İş Adamı ve Kar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Karcıoğlu önderliğinde 3 bloktan oluşan 321 dairelik Bornova Konutları projesi hayata geçiyor. Kentin en gözde mevkilerinden biri olan Üngüt Mahallesi’ne yapılacak olan Bornova Konutları, Kahramanmaraş ve Kahramanmaraşlılar için yeni yaşam alanı olacak. 1+1, 1+2 daire seçeneklerinin olduğu Bornova Konutları’nın önceki gün lansman toplantısı aşure ikramı ile yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Karcıoğlu tarafından tanıtımı yapılan Bornova Konutları, toplantıya gelen davetlilerin büyük beğenisi topladı. Özellikle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde olan projenin aynı zamanda yeni Onikişubat Belediye Hizmet Binası ve Adliye’ye de yakın olması projeyi ayrıca cazip kılan bir başka yönü.

3 BLOKTA 1+1 ve 1+2 OLMAK ÜZERE 321 DAİRE VAR”

Proje hakkında bilgiler veren Karcıoğlu, 3 bloktan oluşan projenin 321 daireye sahip olduğunu belirterek, “Bu projemiz 11 bin 343 metrekare üzerine kurulu, 321 tane dairemiz var. 321 dairenin 192 tanesi 1+2, 129 tanesi de 1+1. Altında da 3 bin 500 metrekarelik iş yerimiz var. Asma katı ve bodrumu ağaçla kaplı. Bizim burada sosyal donatılarımız yok, ilk aldığım ruhsatta 3 bin metrekarelik spa vardı, havuzu, hamamı bay ve bayan ayrı olmak üzere. Sonra müşterilerimizin arasında bir Pazar araştırması yaptık, herkesin sorduğu iki tane soru var Kahramanmaraş’ta. Ede daire kaç lira, kaç metre? Çünkü Kahramanmaraş’ta müşteri böyle bir kıstasla gidiyor, kalite adına kullandığınız detay adına hiçbir şey sormuyor. Dolayısıyla kötü bir malzeme çıkınca niye kötü bina. Müşteri bunu talep etmiyor, diyor ki kaç lira. Müşteri kaç lira deyince de müteahhit defolu mallarla yapıyor. Ben bunlara inat kendi kişiliğimi pekiştireyim diye yaptığım işlerin hepsinde kaliteye çok dikkat ediyorum. Ama kalitenin birinci şartı tasarım, eğer tasarımınız kötüyse, bir projeye başlarken mimariniz, statiğiniz, elektrik gibi projeleriniz kötüyse kesinlikle işin sonu da kötü çıkıyor. Müşteri kaç lira olduğuna bakıyor ama biz bu projede işin kalitesine ve imajına çok dikkat ediyorum. Çünkü ben biliyorum ki bu iş elinde sonunda gelişecek Kahramanmaraş halkı bu işe bedel ödemeye devam edecek” şeklinde konuştu.

Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103