KEBABA KADIN ELİ DEĞDİ

Kahramanmaraş’ta Mikrokredi’den destek alarak kebapçı dükkânı açan kadın girişimci Nazan Gözükara, cesareti ve başarısıyla diğer kadınlara örnek oluyor.

KEBABA KADIN ELİ DEĞDİ

Mikrokrediyle birlikte bir başarı hikâyesi daha yazıldı. Kadın girişimci Nazan Gözükara, hem ev ekonomisine katkı sağlamak hem de kendisi gibi diğer kadınlara örnek olmak amacıyla Mikrokrediden aldığı destek sayesinde bir kebapçı dükkânı açtı. Çalışanlarını tamamen kadınlardan oluşturan Gözükara, gösterdiği özveriyle takdir topladı. Gözükara, Onikişubat İlçesi, Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan işyerine tüm Kahramanmaraşlıları bekliyor.

“MEKÂNIN HEM USTALIĞINI HEM İŞLETMECİLİĞİNİ YAPIYORUM”
Gazetemize açıklamalarda bulunan Gözükara, “Ben Kahramanmaraş'ta bir bayanın yeme içme sektöründe aktif olmasını arzu ettiğim için bu hususta tecrübelerimi ve özellikle hijyen ve sağlık yönüyle biraz zaafa uğramış olan bu sektörde bunları ön plana çıkararak kendim bir mekan işletmeye karar verdim. Farklı kaliteli ustalarla çalıştım ve onlardan dersler aldım. Sonrasında bu işin başına kendim geçmeliyim diye öğrendikten sonra çok ince ayrıntılarıyla tamamıyla ocağa kendim geçmiş oldum. Şu anda mekânın hem ustalığını yapıyorum hem işletmeciliğini yapıyorum” dedi.

“MİKRO KREDİ ÇOK GÜZEL BİR DESTEK”
Mikrokredinin çok güzel bir destek olduğunu ifade eden Gözükara, “Mikro kredi özellikle girişimci bayanlara gerçekten çok güzel bir destek. Bu yüzdende bundan da istifade etmek adına mekânımı açtığımda mikro krediden yararlandım. Bu hususta mikro krediye çok teşekkür ediyorum. Şu an 4 kişi çalıyoruz ama dönem dönem 10 kişiye kadar çalıştığımız dönemler oldu çalıştırdığımız personeller oldu. Mikro krediyi hem ödeme kolaylığı yönüyle hem çok güzel arkadaşlık ortamları çevre edinme açısından hem de destek olması açısından herkese tavsiye ediyorum. Böyle bir şeye de öncülük edenleri kutluyor ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“GÜZEL BİR ORTAM OLUŞTURDUK”
Gözükara, son olarak sözlerine şunları ekledi: “Özellikle bayan arkadaşlarımın günlerine, misafirlerine, özel günlerde, aile yemekleri, toplu organizasyonlarda, küçük çaplı eğlence programları olan mezuniyet, doğum günü gibi programlarında organizasyonlar yapıyoruz. Mekânımızda çalışanlar bayan olduğu için bundan dolayı rahatlıkla bütün istediklerini elde edebilecekleri şekilde misafir edip ağırlama imkânına sahibiz. O yönüyle bayan arkadaşlarımı davet ediyorum. Onun dışında aile mekânı olduğu için ailelerin çok rahat çocuklarını herkesin nezih, güvenilir seçkin bir yemeğini yiyip ayrılabileceği güzel bir ortam oluşturduk. O yüzden bütün aileleri gerek paket servis yönüyle gerekse mekânımıza gelmeleri yönüyle ağırlama imkânına sahibiz.”

"BİZ SERMAYEYE İHTİYACI OLAN TÜM BAYANLARIMIZI BEKLİYORUZ"

Kahramanmaraş Mikro Finans Şube Müdürü Sakine Çelik "Girişimci kadınlarımızın kendine gelir getirici faaliyette bulunmak isteyip kendi ayakları üzerinde durmak isteyen bayanlarımızın ve sermaye sıkıntısı yaşayan mikro girişimci kadınlarımızı İl özel idaresi 6.kat 47 nolu ofisimize ziyarete bekliyoruz. Biz sermayeye ihtiyacı olan tüm bayanlarımızı bekliyoruz" dedi.

Haber: Mehmet Can Tekdöş

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner159