banner117

KAYNAK ARAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  15 ARSAYI SATIŞA ÇIKARDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehrin farklı mahallelerinde yer alan arsaları ihaleyle satışa çıkardı. 11 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek olan ihalelerle mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan toplam 15 arsanın satışı yapılacak.

KAYNAK ARAYAN  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ   15 ARSAYI SATIŞA ÇIKARDI

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak oyların yüze 67,60’ını alarak Kahramanmaraş’ın yeni dönemdeki Belediye Başkanı olan Hayrettin Güngör, Büyükşehir Belediyesi’ne uygun bir teşkilat şeması oluşturmak için düğmeye basmıştı. Özellikle belediyeye kaynak yaratma noktasında ciddi tasarruf kararları alan Başkan Güngör, bu doğrultuda bir yandan sayısı fazla olan daire başkanlıklarından bazılarını kapatırken, diğer yandan da ihtiyaç fazlası araçları iade etmişti. Her alanda israfı önleyeceklerinin altını çizen Başkan Güngör, kaynakları iyi ve etkin kullanacaklarına da zaman zaman vurgu yapmıştı. Önceki dönemden kaynaklanan borçlar nedeniyle her alanda tasarruf etmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi kaynak oluşturmak için kentin farklı mahallerinde bulunan 15 adet arsayı 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun ilgili maddeleri doğrultusunda satışa çıkardı.  Yenişehir, Mağralı, Fatih, Pınarbaşı, Şeyhadil, Hayrullah ve Karamanlı Mahallesi sınırlarında bulunan 15 adet arsa 11 Haziran Salı günü saat: 10’da ihaleyle satışa çıkacak. İhaleyi kazanan kişiler 12 eşit taksitte ödeme yapabilecek.

İHALE BELEDİYEDE YAPILACAK

 Mülkiyeti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ait taşınmazların satış ihalesi 2886 sayılı Devlet ihale Kanunun ilgili maddeleri doğrultusunda belirtilen tarih ve saatlerde, İsmetpaşa Mahallesi Azerbaycan Bulvarı No: 25 adresindeki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Encümen salonunda yapılacak. İhale ile ilgili şartnameler 100,00 TL karşılığında şartname bedeli Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığına ödenecek. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı-Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğünden alınabilir. Şartname bedeli ödemeyenler ihaleye katılamayacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
kayt
kayt - 6 ay Önce

ülkem şehrim çok güzel yönetiliyor ya....batan geminin malları bunlar....

SIRADAKİ HABER