KASKİ’DEN SU TASARRUFU UYARISI

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, son yıllarda yağışların mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeniyle vatandaşları su kullanımında tasarruf yapmaya davet etti.

KASKİ’DEN SU TASARRUFU UYARISI

KASKİ Genel Müdürlüğünce konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘’Şehrimiz son yıllarda yıllık ortalama yağış miktarının altında yağış almaktadır. Bu durumda yer altı ve yerüstü sularını olumsuz etkilemektedir. Genel Müdürlüğümüzce Kahramanmaraş il genelinde içme suyu kesintilerinin önüne geçmek amacıyla içme suyu kaynak, kaptaj, isale hattı, terfi merkezi, depo ve şebeke çalışmaları aralıksız olarak yapılmaktadır. Ancak vatandaşlarımızın suyu tasarruflu kullanmaları büyük önem arz etmektedir. Çünkü su kesintisi yaşamamak için alınabilecek en büyük önlem su tasarrufudur.”

CAMİLERDEKİ ARIZALI MUSLUKLAR TAMİR EDİLİYOR”

KASKİ Genel Müdürlüğünce Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerindeki camilerde arızalı muslukların tamir ve yenileme işlemlerine başlanıldı. KASKİ ekiplerince yapılan incelemede Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerindeki çok sayıda caminin musluklarında su kaçağı olduğu tespit edildi. Arızalı muslukların tamirat ve yenileme işlemlerinin tamamlanarak su tasarrufuna katkı sağlanması hedefleniyor.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174