KASİAD İLE TEB’TEN İŞADAMLARINA DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğinde ‘Dış ticarette ödeme yöntemleri, Akreditif, Peşin/Mal/Vesaik Mukabili, Garantiler ile Risk’ konulu eğitim semineri düzenlendi.

KASİAD İLE TEB’TEN İŞADAMLARINA DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

Uluslararası dış ticaret kurallarını tanıtmak, uluslararası ödeme yöntemleri konusunda bilgi düzeyini arttırmak ve yeni gelişmeleri paylaşmak amacıyla Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren ve ithalat ile ihracat yapan firma temsilcilerine KASİAD ve TEB ortaklığında bir eğitim semineri verildi. KASİAD Eğitim Salonu’nda düzenlenen seminerde firma temsilcilerine önemli bilgiler verilirdi. Seminerde firma temsilcilerine eğitimi 28 yıllık bankacılık kariyeri ile dikkat çeken TEB Dış Ticaret Danışmanı ile ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp verdi.

FİRMALARA ÇOK FAYDALI OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”
Seminer sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Özalp, toplantıdaki amaçlarının ithalat ve ihracat yapan firmalara kuralları anlatarak, fayda sağlamak olduğunu söyledi. Dış ticaret ile ilgili bugüne kadar 8 kitap yazdığını, 9’uncu kitabının ise yazıldığını ifade eden Özalp, “Dış ticaretin kuralları, uluslararası kurallar, ödeme yöntemleri, teslim şekilleri ile ilgili çalışmalarım var. Bu konuda 8 tane kitap yazdım ve şu anda da 9’uncu kitabımı yazıyorum. Aynı zamanda da ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanıyım. Bu konuda da firmalarımıza, bankalarımıza yardımcı olmak amacıyla her yıl seminer, konferans gibi aktivitelerde bulunuyorum. Bugün KASİAD ile Türk Ekonomi Bankası ile ortaklaşa düzenlediği seminer için buraya geldim. Buradaki amacımız bu bölgede faaliyette bulunan ihracat ve ithalat yapan dış ticaret firmalarını uluslararası kuralları tanıtmak, uluslararası ödeme yöntemleri konusunda bilgi düzeylerini arttırmak ve yeni gelişmeleri paylaşmaktır. Bu nedenle buradaki firmalara çok faydalı olacağımızı düşünüyorum. Günümüz ekonomisinde en önemli nokta kuralların bilinmesidir. Kuralların bilinmesi son derece önemlidir. Uluslararası kuralların, dış ticaret kuralları çok çok önemlidir. Bu hem firmalarımızı hem de ülkemizi ciddi bir şekilde zararlardan korur. Bu kuralları bilmediğimiz zaman bundan dolayı kayıplarımız olabilir” ifadelerini kullandı.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner98

banner103