KAPI KAPI DOLAŞIP ÜCRETİZ TESPİH DAĞITIYOR!

Daha önce babasını sigara dolayısıyla kaybetmesi nedeniyle sigaraya karşı savaş açarak, şehir şehir gezen ve bu şekilde gündeme gelen Kahramanmaraşlı 69 yaşındaki Sefer Yanık, hiçbir çıkar yâda menfaat gözetmeden vatandaşlara ücretsiz olarak tespih dağıtıyor.

KAPI KAPI DOLAŞIP ÜCRETİZ TESPİH DAĞITIYOR!

Afşin ilçesine bağlı Çoğulhan Mahallesi'nde yaşayan Sefer Yanık, 2005 yılında sigaraya bağlı dudak kanserine yakalanan babasını bir yıl sonra kaybedince sigaraya karşı mücadeleye başladı. 23 yıl muhtarlık yaptığı eski ofisinde tiryakilere sigarayı bıraktırmaya çalışan Yanık, şimdi de daha farklı ve özel bir işle gündeme geldi. Kahramanmaraş’ta vatandaşlara ücretsiz tespih, kitap ve daha birçok ürün hediye eden Yanık, tek amacının insanların sevgisini kazanabilmek olduğunu söyledi. Ülkenin ve şehrin önde gelen siyasetçilerine de tespih hediye eden Yanık, insanların mutluluğunu görünce kendinin de mutlu olduğunu ifade etti.

TESPİHLERİ SEVGİ SAYGI İÇİN DAĞITIYORUM”
“Tespihleri sevgi saygı için dağıtıyorum” diyen Yanık, “İkram benim çok hoşuma gidiyor. Vatandaşların sevgisini taşımakla mutlu oluyorum. Bunun karşılığında insanlardan çok güzel tepkiler alıyorum. İnsanlara tespih verdiğim zaman onlar neşeleniyor. Herkese 250 kilogram neşe veriyorum. Tespihte bunun bir örneğidir. Tespihin yanında çiçek, kitap ve birçok ürünü ücretsiz dağıtıyorum. Tüm bunları yaparken hiçbir şekilde menfaat beklemiyorum. Ben topluma örnek olmak istiyorum” şeklinde konuştu.

SİGARADAN HİÇ KİMSENİN ÖLMESİNİ İSTEMİYORUM”
Sigaradan hiç kimsenin ölmesini istemediğini söyleyen Yanık, “Ben babamın ölümüne sebep olan düşmanın sigara ile mücadele ediyorum. Türkiye’de birçok insan sigara içiyor ve içilen sigaralar Türkiye’nin, çocuklarımızın ve geleceğimizin yanmasına sebep oluyor. Benim babam sigaradan dolayı dudak kanseri oldu. Babamı Ankara’da Onkoloji Hastanesi’ne götürdüm ve babamın dudağını kestiler. Ben bunu gözümle gördüm. Babamın düşmanı olan sigarayı dünyada kullandırtırırsam bana yazıklar olsun. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum bu sigarayı bırakın. Ben köle gibi çalışacak dahi olsam bu sigarayı insanlara bıraktırmak için uğraşacağım. Şu ana kadar benim 256 bin üyem var. Sigaradan hiç kimsenin ölmesini istemiyorum. Herkes sigarayı bıraksın” ifadelerini kullandı.

Haber: Emre Akkış


 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner144